1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

dvi-d/hdmi/displayport to vga konverter

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од krikro123, 3 Јануари 2017.

 1. krikro123

  krikro123
  Intern

  20
  9
  25 Август 2016
  Машко
  Steam:
  http://steamcommunity.com/profiles/76561198078123501/
  Imam samsung 22inch monitor samo so vga input.

  kupiv 1050ti koja ima samo dvi-d hdmi i displayport.

  Ima nekade kaj nas ili na dr mesto konverter za dvi-d hdmi ili displayport na vga?
   
 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,263
  1,309
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,092
  4,355
  28 oктомври 2008
  DVI-D не може со пасивен адаптер во VGA. Ти треба активен од дигитал во аналог. Околу 600-700 денари е најевтиниот.

  пратено од мобиљка
   
 4. krikro123

  krikro123
  Intern

  20
  9
  25 Август 2016
  Машко
  Steam:
  http://steamcommunity.com/profiles/76561198078123501/
  kade mozam da najdam? isto moze nekade da se najde hdmi-vga?
   
 5. krikro123

  krikro123
  Intern

  20
  9
  25 Август 2016
  Машко
  Steam:
  http://steamcommunity.com/profiles/76561198078123501/
  ne, toj e dvi-analog :/
   
 6. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  386
  489
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
 7. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,731
  2,393
  14 Декември 2010
  Машко
  Пиши му на @Torte Mobile дали има уште од HDMI - VGA конверторите, јас земав еден прошлиот месец работи одлично.
   
  На Torte Mobile му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DedoMraz

  DedoMraz
  Intern

  20
  10
  11 Мај 2010
  Имаш во Анхоч и чини 700 ден.
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile
  Gaining Experience

  261
  261
  17 ноември 2015
  Машко

Сподели

Вчитување...