1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Две конфигурации i5

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од viksa86, 27 Април 2020.

 1. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
  1. Конфигурација.
  Mb h81 gigabyte
  Cpu i5 4670
  8gb ram ddr3
  120gb ssd
  500 gb hdd
  Rx 570 4gb xfx
  Psu G750h gigabyte
  Case Deepcool Wave V2
  23.6" ST monitor.

  2. Конфигурација.

  Mb B75M D3H
  Cpu i5 2500k
  8gb ram ddr3
  120gb ssd
  500 gb hdd
  Rx 570 4gb xfx
  Psu G750h gigabyte
  Case Deepcool Wave V2
  23.6" ST monitor.
  Проценка.
  Гаранции имаат само мониторите.
  1 месец целосна гараранција на системите од мене .
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  990
  1,205
  9 Јуни 2015
  Машко
  1. Конфигурација. - 16.000 без монитор
  Mb h81 gigabyte - 1200
  Cpu i5 4670 - 3500
  8gb ram ddr3 - 1600
  120gb ssd - 1000
  500 gb hdd - 800
  Rx 570 4gb xfx - 4000
  Psu G750h gigabyte - 3000
  Case Deepcool Wave V2 - 1000
  23.6" ST monitor. - ??

  2. Конфигурација. - 15.000 без монитор
  Mb B75M D3H - 1600
  Cpu i5 2500k - 3000
  8gb ram ddr3 - 1600
  120gb ssd - 1000
  500 gb hdd - 800
  Rx 570 4gb xfx - 4000
  Psu G750h gigabyte - 3000
  Case Deepcool Wave V2 - 1000
  23.6" ST monitor.
   
  Последна промена: 28 Април 2020
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
  Уште некоја проценка и да ги пуштиме во продажба.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,322
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1. 19500

  2. 18000
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 5. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
 6. VerifiedUsers Overlay
  shifty

  shifty
  Модератор

  1,025
  1,350
  5 Септември 2009
  1. 19.000

  2. 18.000
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 7. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
  Цена
  1. 18 500
  2. 17 000
  075 238 686
   
 8. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
 9. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
  Конфигурација бр.1 резервирана
   
Слични теми
 1. mztrifunovski
  Одговори:
  216
  Прегледи:
  25,752
 2. baz
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  1,948
 3. Mario.Bog
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  400
 4. Mario.Bog
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  661
 5. UnderMyRules
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,921
Вчитување...

Сподели

Вчитување...