• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Две графички Sapphire rx570 и rx580 8gb nitro+

  • Ја почнал/а темата
  • #1

[email protected]

Gaining Experience
6 април 2013
90
121
Скопје
Се продаваат две графички карти, во перфектна состојба. Редовно чистени, следуваат со stock и mining биос.

Контакт Мики 078363601

Цена 570ka 450e.
580ka 460e.
Двете комплет за 870е. IMG-cc467954b28a34f15a8e50035e15ca75-V.jpeg IMG-b17f93bb0cfe6a37b12ef7e6b3de20af-V.jpeg IMG-1a10aff75036a957cd6fc7c875d15d2f-V.jpeg

Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,752
Мислења
856,681
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно