• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

DVD-RW matshita uj-840d....

  • Ја почнал/а темата
  • #1

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
Imam DVD-RW matshita uj-840d na lap-topot i koga rezam CD brzinata na rezenje e ok, a koga rezam DVD moram da rezam na brzina 2x pa moram da cekam edno DVD da se snima edno pola saat, obicno Princo, a moze imam probano so nekoi poskapi prazni DVD na koe mozam da rezam barem so 4x brzini.. nesto mi kaza nekoj da probam da go nadgradam driverot na rezacot ili neznam nesto preku BIOS, ako znae nekoj i ako moze neka mi pise, odnapred blagodaram!! Poz.
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3,515
4,155
ja имам uj-831 на тошиба лаптоп (претпоставувам и твојот е исти).Го апдејтував firmware-от (не софтверот) на ДВД и сеа работи бољи
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,829
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно