1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

DVD-RW BD-Blu-Ray не реже цд-та

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од BlackOuttheWoRlD, 29 Јуни 2019.

 1. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,080
  4,474
  4 ноември 2013
  Машко
  Се додека имаме вакви прашања, ке имаме ваки одговори.
   
  На l1d0v1c му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Им пишав на нексио,ми кажаа да го однесам кај нив,они ќе го очистеле лазерот,јас им кажав сакам да купам клеанерот за лазер на двд,тие ми викаат дека не е добро со тоа.
  Еве ја пораката од нив:
  Ласерот на двд блу реј режачот можете да го донесете кај нас на сервис ќе го исчистиме мануелно

  Што е и многу подобро него со ленс клинер затоа што со употреба на таков клинер пости можност за

  Гребење на ласерот.
   
  На igor_igor и Pane-G им се допаѓа ова.
 3. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  943
  486
  5 Јуни 2007
  Машко
  Бате не те гласавме за вакви коментари :)
   
 4. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,080
  4,474
  4 ноември 2013
  Машко
  Кој и каде ме гласаше брату? :D
   
 5. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  943
  486
  5 Јуни 2007
  Машко
  Па мислам дека беше на листата за модератори, ја гласав за тебе :D
   
 6. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,080
  4,474
  4 ноември 2013
  Машко
  Си ме измешал со некој бе брат :) , не бев на листата за модератори.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,251
  685
  9 Мај 2012
  Машко
  Точно така , подобро мануелно чистење одколку клинер штетникот


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 8. BazeMK

  BazeMK
  Gaining Experience

  140
  180
  5 Април 2011
  Машко
  Пробај со Нексио, ако не го бидува, оди купи нов.

  Барем сега не се толку скапи.
   
 9. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Друже одлучено е од германија ќе ја земам,а се извинувам овде шѕо пишувам,дали некој знае да поправи на хдд бад сектори?
  Ме излажаа,бидејќи порачав хдд и рам од ррклама5,но хдд-то имам слика од бад сектори,да извадаме дел од податоците,некој другар ако се одбира нека ми пише
  Благодарам се надевам админот дека нема го избрише коментарот.
   
 10. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  20190702_150339.jpg
  Еве другари дел од сликите од хдд.то што ми е пратен,ги враќам податоците се и сликите,иако е расиптан хддто.
  Дали нормално да има 256 bad sectors??
  20190702_150339.jpg
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 2 Јули 2019
 11. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  943
  486
  5 Јуни 2007
  Машко
  Можда ондак, сори. Ваљда потсвесно сум навивал за тебе :D
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. NenadBMW
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  1,711
Вчитување...

Сподели

Вчитување...