• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

DVD multiburner

  • Ја почнал/а темата
  • #1

godovic

Intern
5 септември 2007
27
0
Каде можам да најдам режач на повеќе ДВД дискови истовремено.

Картица или екстерен уред?

поздрав
 
M

Mr.Alien

Гостин
Екстерен уред, т.е. контролер. А на колку режачи сакаш да режеш изтовремено? Чисто да видиш дали ти се исплати повеќе сам да направиш дупликатор или купиш готов, со контролер и режачи.
Контролерите во најголемиот број случаеви имаат интерен софтвер, така да комотно можат да функционираат самостојно, беш поврзување на компјутерот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,599
Мислења
824,364
Членови
28,092
Најнов член
mkcoach
На врв Дно