1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

DVB-Т појачало

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од lumibi, 8 Јуни 2019.

 1. lumibi

  lumibi
  Intern

  118
  21
  5 Јуни 2008
  Дали некој користи или знае дали е добро да се користи појачало за сигнал од ДВБ-Т антена (пасивна) надворешна?

  Поентата е дека на кров близу антената имам сигнал и факам канали додека во дневната соба испод два спрата немам сигнал. Измегу има сплитер за друг телевизор на вториот спрат.

  Ако поставувам појачало дали мислете дека сигналот ке се подобрува или треба да се купува антена активна?

  Однапред ви се заблагодарувам.
   
 2. krema

  krema
  Professor

  10,703
  10,273
  24 Јуни 2009
  Машко
  Сител дали фаќаш?
   
 3. lumibi

  lumibi
  Intern

  118
  21
  5 Јуни 2008
  Да Сител факам.
   

Сподели

Вчитување...