1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Два office компјутери: B250 + Pentium G4400 + 8GB DDR4 + 120GB SSD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 14 ноември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,685
  14,262
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам два офис компјутери со следнава конфигурација:

  MB: Biostar TB250 LGA1151, половна
  CPU: Intel Pentium G4400 3.3GHz 3MB L3, половен
  RAM: G.Skill 8GB(2x4GB) DDR4-2400 CL17, нов со 5 години гаранција
  VGA: Intel HD510 Integrated VGA
  SSD: A-Data SU650 120GB SATA, половно, многу малку користено (околу 150GB напишани вкупно)
  CASE: PowerBox ATX case black /w USB 3.x, ново 1 година гаранција
  PSU: PowerBox ATX-700, ново 1 година гаранција

  Компјутерите се одлични за канцеларска работа, преглед на документи, сурфање, гледање филмови, слушње музика, социјални мрежи и слично. Имаат тазе инсталиран оперативен систем.
  20191114_234109.jpg 20191114_234117.jpg
  Цена за еден компјутер: 7500 денари, фиксно
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 15 ноември 2019
  На Љупчо Д., Peceto, itstheigyg и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,685
  14,262
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,685
  14,262
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Двата компјутери се продадени. Можеби ќе има уште еден, ќе пишам на темава за брзо.
   

Сподели

Вчитување...