• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Два Mac OS's на macbook pro (најнова верзија и постара верзија)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,848
5,034
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Дечки, утре ќе правам некој експеримент со постара верзија на MAC os на втора партиција, па ме интересира како и дали лесно се наоѓаат кракови за MAC os постари верзии...
Се работи за dj audio 2 звучна и контролер Tractor X1 controler....кој не се компатибилни со Sierra os 13.x верзии..
Последен драјвер за звучната е од 10.9 до 10.11 верзија MAC OS
А, за контролерот е до 10.10 верзија MAC OS.
А, најниска верзија е 10.6 MAC OS за кои имаат извадено драјвери Native Instruments.
Па ме интересира, ако може некој по приватна порака да ми прати ако постои кракувана верзија на MAC OS да речеме од 10.6 до 10.10 верзија. Или начин како да се кракува дали постои?
Мислам дека најдов една верзија на thepiratebay 10.6 MAC OS....као тврди дека е кракувана верзија...
Оваа верзија Mac OS X 10.6 Snow Leopard (Final Retail) ...ја има на пират беи и по коментари тврдат дека е кракувана, барем така укапирав.
Малку повеќе некој да ме упати ќе може? Немам чепкано MAC од времето кога се џеилбрејкуваа iPhone 2. Ништо не знам каде се наоѓаат најлесно инфоа за MAC OS....онака општо ја сретнав на јутјуб процедурата како да инсталирам постар OS на MAC....ја видов...
Сеа само ме интересира дали постојат кракнати верзии на MAC OS.
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1,125
1,266
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 8GB 1600Mhz Single-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Micfosoft IntelliMouse Optical 1.1 Black
OS
macOS Sierra - 10.12.1
MacOS e бесплатен, не знам шо има да се кракува тука.
 

null_ptr

On your way to fame
20 ноември 2013
636
599
Најди си не пипнат .dmg од кој ОС ти треба и терај - бесплатен е али јабучарите ги тргаат постарите верзии од апстор, така да сигурно ќе најдеш на рутракер

Испратено од ONEPLUS A3003 преку IT.mk форум апликација
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,220
16,748
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Златен Windows...
 

null_ptr

On your way to fame
20 ноември 2013
636
599

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
73
83
Скопје
Nem_Akata's setup  
Processor & Cooler
Core i5 3570 3.4GHz
Motherboard
Fujitsu P710
Storage
2x120GB SSD 2.5TB HDD
RAM
8GB
Case
Fujitsu P710
Keyboard
IBM Model M 1987
Audio
Scarlett Solo DAC, Bowers & Wilkins DM14, Philips FA960
Monitor
Benq 24" GW2470H
OS
OS X 10.9.5 / 10.11.4

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,001
Мислења
854,472
Членови
29,633
Најнов член
goran.cvetanoski
На врв Дно