1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Два лаптопи HP Elitebook 8470p i7 3520m, 8GB RAM, 120GB SSD 14"

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 21 Август 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,598
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам два безпрекорно сочувани, комплетно исправни и многу малку користени лаптопиHP Elitebook 8470p 14" со следнава конфигурација: Core i7 3520m, 8GB RAM, 120GB SSD, 14" HD, алуминиумско куќиште.

  Батеријата е во одлична состојба и трае 3+ часа.

  IMG_20190821_075606.jpg IMG_20190821_075617.jpg IMG_20190822_001002.jpg
  Цена, фиксна: 10000 денари од парче
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 22 Август 2019
  JasSum, damil, GGTT1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. damil

  damil
  On your way to fame

  734
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Имам пробук од истава генерација, дали ќе пасуваат на ист докинг?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,598
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  да
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,598
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Корекција на цена, понижење - 10000 парче.

  1 резервиран. уште 1 на продажба
   
  Последна промена: 22 Август 2019
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,598
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  и вториот лаптоп резервиран
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,598
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Слични теми
 1. goce03
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  854
 2. Mario.Bog
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  863
 3. gremlin
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  846
Вчитување...

Сподели

Вчитување...