Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Dva budget kompjuteri

Статус
Затворена за нови мислења.

fazrijan

Gaining Experience
24 март 2012
147
185
Skopje
www.terakota.com.mk
fazrijan додаде нов оглас:

Dva budget kompjuteri - 1 ден.

PC-1
 • Procesor: Intel® Core™ i7-4770K 8M Cache, up to 3.90 GHz
 • Maticna: Intel Desktop Board DQ87PG
 • SSD: 128GB Samsung 840 EVO
 • HDD: 1TB Western Digital Caviar Green
 • Ram memorija: 16 GB DDR3
 • Graficka: Gigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming 4GB
 • Opticki ured: SONY-BD-5300S Blu-ray/DVD Writer
 • Opticki ured: LG-CD\DVD Writer
 • Napojuvanje: Antec EarthWatts EA-380D Green Power 80 Plus
 • Kukare standard
Cena-15000 den.

PC-2

 • Procesor: Intel®...

Видете го целиот оглас...
 

fazrijan

Gaining Experience
24 март 2012
147
185
Skopje
www.terakota.com.mk
PC-1
 • Procesor: Intel® Core™ i7-4770K 8M Cache, up to 3.90 GHz
 • Maticna: Intel Desktop Board DQ87PG
 • SSD: 128GB Samsung 840 EVO
 • HDD: 1TB Western Digital Caviar Green
 • Ram memorija: 16 GB DDR3
 • Graficka: Gigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming 4GB
 • Opticki ured: SONY-BD-5300S Blu-ray/DVD Writer
 • Opticki ured: LG-CD\DVD Writer
 • Napojuvanje: Antec EarthWatts EA-380D Green Power 80 Plus
 • Kukare standard
Cena-14000 den.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.966
Мислења
972.370
Членови
35.312
Огласи
2.915
Најнов член
Spes3103
На врв Дно