Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Душеци за кревети, основи за душеци, латофлекси и што уште не

Starr

Gaining Experience
30 декември 2017
142
76
Здраво, отварам нова тема пошто старата ми вика форумот е веќе стара :)
Имено 2 месеци се отепав од читање и бирање и кревет и душек, и умот шашма ми се направи од тоа колкава филозофија ти било да купиш и кревет и душек. И на крај пак утнав и кревет и душек. На нет пишува се и сешто, де ова чинело де ова не чинело, и затоа би сакала искуства од прва рака, т.е. вашите искуства.

Сега брзо го купив овој кревет само со димензии 120x200, и сета пресреќна дека има латофлекс а беше на добар попуст и дека не е без подница или со обична иверка штица, но среќата кратко траеше пошто отпосле научив дека имало 300 врсти латофлекси o_O и овој мојот бил не баш добар.(штичките се флексибилни, закривени, на 7цм растојание, па накај средината на 2 места по 10цм а по краевите 2 штички по 4цм) Потоа купив душек од Алмеро, Натура софт, доста се фалени Алмеро и реков нема да згрешам, е сега ради буџет купив од поевтините но се надевав дека ќе биде добар,херкул јадро незнам ова она, и него го утнав! Не сум воопшто задоволна, многу е некако чуден, кога притискам со рака нема никаква амортизација туку е тврдо како летва да има внатре е.е , во споредба со Премиер од Симпо, кој исто така е од обичните е многу полош. Решив да купам нов да го платам поскапо и да го фрлам овој, и оп изненадување. не можело покет душек на мојот латофлекс, и сега испаѓа и кревет џабе купив, абе ми се плаче.

Е сега, се прашувам дали е до душекот, до латофлексот или е до мене (може јас сум проблемот)
Дали некој има душек Натура софт од Алмеро и како сте задоволни?
Дали латофлексот кој го гледате на сликата е толку лош па затоа и душекот ми изгледа лош?
Мене спиењето не ми е убаво, како на трамполина да спијам, е сега чаре?
Дали да менувам подница, дали душек, дали јас да се менувам :p
Сериозно живци искинав со овој креветот и душекот и ми иди од прозор да ги фрлам, ги купував со ќеиф а не ми чинат, и ептен ми е криво

пс Пробав да го вратам т.е да го заменам душекот за поскап со доплата, но во Алмеро директно кога се јавив ми рекоа, не знаеме ова е продавница, прашајте кај што сте го купиле. а кога прашав кај што го купив ми рекоа НЕ не вршиме таква замена (абе луѓе чекајте не ни прашавте во Алмеро дали вршат таква замена и одма не)
Дали Алмеро врши замена кога не сте задолволни од производот? Јас навистина не сум, се чувствувам излажана, толку реклама за душек полош од оние пред 20 години, немам каде да прашам пошто очигледно да ги најдеш ти треба ЦИА.
Сори, многу се измачив со ова креветов и душециве, а треба да е едноставна работа и тие „стручњаците“ што ми продаваат да речат, чекај каков кревет имаш, каква подница, овој душек може овој не може.
Секое искуство и совет се добредојдени :)
 

Атачменти

  • kira_krevet_200x90_focus_9093_funkcija.jpg
    kira_krevet_200x90_focus_9093_funkcija.jpg
    19,9 KB · Прегледи: 20
Последна промена:

alkibijad01

Gaining Experience
8 октомври 2016
333
359
Душек купен од Алмак Струмица, тестирани таму на лице место скоро сите видови. Четири години не е мрднат. Латофлекс купен од Југоекспорт во ГТЦ, словенечки, имаше повеќе модели и се чека за испорака. Препорака за двете места.

Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
 

Starr

Gaining Experience
30 декември 2017
142
76
Душек купен од Алмак Струмица, тестирани таму на лице место скоро сите видови. Четири години не е мрднат. Латофлекс купен од Југоекспорт во ГТЦ, словенечки, имаше повеќе модели и се чека за испорака. Препорака за двете места.

Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
Каков тип на душек со каков латофлекс? Ви објасни некој, пошто не оделе секој душек со секој латофлекс, мене не ми кажаа
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.500
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно