• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Durock Light Tactile x67; Kailh Box Royal x63

  • Ја почнал/а темата
  • #1

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,725
2,997
Се продаваат свичеви за механичка тастатура. Двата комплети се користени на hotswappable тастатури, не се лемени.

67 парчиња Durock Light Tactile, тактилен свич со 67 грама опруга, фабрички подмачкани. Користени се на се десетина дена. Видео со повеќе информации и тест овде.

Цена: 2000 денари (купени се околу 2,600 со се испорака)63 парчиња Novelkeys x Kailh Box Royal, тактилен свич со 70 грама опруга. Купени од форумов, користени околу месец дена, од тогаш седат во фиока. Видео со повеќе информации и тест овде.

Цена: 1000 денари (купени се 1,800)ЕДИТ со нови свичеви за продажба:

67 парчиња Hyperglide MX Brown, лесен тактилен свич со 45 грама опруга. Купени нови, користени десетина дена и извадени. Sound test овде.

Цена: 1000 денари

 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,739
Мислења
863,606
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно