Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

dT-Gaming

Статус
Затворена за нови мислења.

AlexOFMacedon

Intern
5 мај 2007
65
0
dT-Gaming повторно стапуваат во сцена.
Имено Битолскиот CS тим пред 2 години дојде до идеја да оформи multigaming тим, кој професионално ќе се бави со гејминг. Тимот во истиот момент се оформи, а членови на тимот беа учесниците од Македонија на WCG 2005 Singapore. Сега направивме мали напори и формиравме раководство (администрација), одреден број на тимови кој се натпреваруваат во одредени еспортови и правиме стратегија на развој на тимот. Во моментот dT-Gaming има 6 тима, со искусни играчи, и тоа во следниве еспортови:
-CS 1.6
-Quake III Arena
-Warcraft III TFT
-StarCraft BW
-FIFA '07
-TM Nations
dT-Gaming има и спонзори и тоа:
-RiverSoft
-MKHost
-LG
-MSI
Во преговори (почетна фаза) сме со Seavus, Елфаско, Силекс Банка, SiteGround, *енова.
(Средна фаза) - Добра Вода, *енова, Македонски Телекомуникации, Т-Мобиле
(Крајна фаза) - Агенција за Спорт и Млади

Имено спонзорите не помагаат симболично, а со текот на времето, во однос на резултатите ќе не помогнат да позначаен начин.
Во dT-Gaming е добредојден секој кој е заинтересиран да помогне на било кој начин. Во иднина dT-Gaming планира да учествува и да организира турнири на регионално ниво и да го зголеми маркетиншки дел (Маици, Беџови, Врвки за Мобилен, Обични маус падови, Шољи и сл.). За сите нови збиднувања околу dT-Gaming, посетете ја нашата интернет презентација dt-gaming.org

Со Почит,
Наум Стојчевски,
PR Manager,
dT-Gaming
 

T-MAC

Intern
13 мај 2007
3
0
loooooooooool Pa kade e cod2??? Spored site istrazuvanja na internet naj igrana igra ubedli vo e Warcraft na posle ne e cod2 ne zaboravaj te go toa a i moze da ja vidite statistikata na x fire za top10 igrani igri spored vremeto pominato pa duti posle e Counter-Strike 1.6 :isplashen: :isplashen: :isplashen: :isplashen:
 

unhcR

Intern
9 април 2007
40
6
Skopje
www.vertex-design.com.mk
loooooooooool Pa kade e cod2??? Spored site istrazuvanja na internet naj igrana igra ubedli vo e Warcraft na posle ne e cod2 ne zaboravaj te go toa a i moze da ja vidite statistikata na x fire za top10 igrani igri spored vremeto pominato pa duti posle e Counter-Strike 1.6 :isplashen: :isplashen: :isplashen: :isplashen:

x-fire e eden drug nacin da se stapi vo kontakt so gaming svetot no ne i posleden... preku steam se igra i cs 1.6 i cod II pa odi vidi tamu koja igra e poigrana. Cs vodi sigurno za nekoj 5 puti u saatnina. Sakam da kazam nieden kantergija ne go koristi x fire kao mesto za contact i baranje igra !
 

nesh

Intern
13 мај 2007
5
0
toa da eden nacin na pristap.ama ti samo vidi kolku korisnici se na x fire a kolku na steam pa ke pravime muabet za toa koja igra e najigrana.pozdrav
 

nesh

Intern
13 мај 2007
5
0
a znaes kolku lugje se na steam >? ili samo zboris gluposti ?

X- FIre

7,236,344 Registered Users
Current Users Online: 150,082

TODAY'S TOP GAMES GAME MINUTES PLAYED
World of Warcraft 12,948,825
Call of Duty 2 Multiplayer 6,238,676
Counter-Strike: Source 5,463,868
Battlefield 2 2,322,918

Sepak zavidna brojka ne ja znam stranata za steam sepak ne e losa brojkata za X fire
 

simpleX.Pta

Intern
4 јуни 2007
5
0
poshtuem bravo DT samo napred imavme i nie ednash privezoci za kljucevi :) top bea samo od koa gi isprav mi gi snema bukvite :p
 

AlexOFMacedon

Intern
5 мај 2007
65
0
Тие двајца се дел од вториот тим на ДТ, така да не си играл со некој од првиот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.112
Мислења
974.763
Членови
35.415
Најнов член
g0rd0n
На врв Дно