• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Менувам DS4 v2 за Xbox One S контролер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,573
2,663
Имам DualShock v2 контролер, црна боја, во беспрекорна функционална состојба и без никакви траги на користење. Игран е се на се 50тина часа, не е излижана пластиката на контролерот, копчињата или стиковите. Ако треба ќе ставам слики, ама јас не гледам потреба.

Со оглед на тоа дека нема да се купи кај нас контролер за Xbox, реков да побарам овде.

Да напоменам дека ми треба верзијата што доаѓа со Xbox One S, што има Bluetooth, а не постарата која бара dongle. Секако, во иста состојба козметички/функционално.

Исто, со оглед на тоа дека MSRP на двата контролери е плус минус иста, би очекувал замени без доплата.

Понудете овде/во порака.
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
376
187
Помини до ИДЦ IDC SHOP има нови и половни контролери може ќе направиш некоја комбимација со него, до сега имам 4 купено од таму и се бес проблеми.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,573
2,663
Помини до ИДЦ IDC SHOP има нови и половни контролери може ќе направиш некоја комбимација со него, до сега имам 4 купено од таму и се бес проблеми.
Тешко дека ќе прифатат замена, ама ќе се јавам и ќе прашам. Фала ти.

EDIT: Немаат ништо на залиха, можда ќе добијат наредната недела. Не земаат користени контролери.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,650
Мислења
829,674
Членови
28,653
Најнов член
sashka973
На врв Дно