Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

D's point of view

Статус
Затворена за нови мислења.

D

Администратор
31 март 2007
3.802
3.746
www.iwmnetwork.com
Официјален демант на D

Ова важи за сите оние кои ги имаат читано моите постови каде што пишувам за разни македонски компании и нивните случаи.

Нека служи ова како еден вид disclaimer за сите мои постови, оние кои се истакнати и оние кои допрва ќе бидат истакнати.

Ако некој мисли да ме нападне како некој што само седи и јаде трици за Он.нет, НетПрес, Утрински, Инвестирајте во Македонија, како и многу други компании за кои имам пишувано и допрва ке пишувам, нека размисли добро дали ги има аргументите за тоа и дали тоа го прави чисто од инает или лутина, или пак од валидна причина.

Секојдневно посетувам македонски веб страни, и сум иницијатор да се подобри содржината и квалитетот на македонскиот веб, и тоа е целта позади сите мои постови. Не сум на ничија страна, туку сум независен во секој случај и мислењето позади моите постови е само мое.

Пишувам за реални случаи, и обично секој пост го аргументирам со некаков доказ - дали е тоа детално анализирана слика или нешто друго не е битно. Сакам да им истакнам на членовите како треба и како не треба, обично најдобро се учи кога ке се добие знаење од грешки, но нека не бидат тоа вашите, туку туѓите за да се минимизираат загубите.

Добив коментар дека само јадам тоа што не треба за туѓи компании затоа што сум љубоморен - не сум, немам ни зошто да бидам. Пишувам за членовите, доколку не се сложувате со мојот личен став никому ништо.

Моето мислење не го истакнува и мислењето на Македонски ИТ форум ниту пак на останатите администратори. И ние (сите администратори и модератори) сме исто така членови на форумот и имаме право на свое мислење.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.521
1.397
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Секоја добронамерна критика треба да се прифати. (Под добронамерна мислам на критика која не произлегува од субјективни причини.) А оние кои не прифаќаат критики - сметаат дека само тие се во право, за нив немам коментар.
@D само продолжи напред, а на тие што им смета немора да читаат.
На човек неможе да му се даде ништо со сила.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Браво D. Конечно еден човек во земјава да укаже на туѓите грешки со цел тие да бидат поправени, а не да ги злоупотреби за свои цели.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Супер пост :) Во право си, одамна сакам ова да го нагласам на некои членови што се запречкуваа без причина.
 

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
D samo napred :bravo: So zadovolstvo gi citam tvoite postovi i gledam deka navistina mnogu se zalagas, i koga nesto pravis se posvetuvas na toa maksimalno...retki se ludjeto kako tebe.Sekoja cest!
Mislam deka na temava ne i e mesto vo borecki klub....
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
Ова важи за сите оние кои ги имаат читано моите постови каде што пишувам за разни македонски компании и нивните случаи.

Нека служи ова како еден вид disclaimer за сите мои постови, оние кои се истакнати и оние кои допрва ќе бидат истакнати.

Ако некој мисли да ме нападне како некој што само седи и јаде трици за Он.нет, НетПрес, Утрински, Инвестирајте во Македонија, како и многу други компании за кои имам пишувано и допрва ке пишувам, нека размисли добро дали ги има аргументите за тоа и дали тоа го прави чисто од инает или лутина, или пак од валидна причина.

Секојдневно посетувам македонски веб страни, и сум иницијатор да се подобри содржината и квалитетот на македонскиот веб, и тоа е целта позади сите мои постови. Не сум на ничија страна, туку сум независен во секој случај и мислењето позади моите постови е само мое.

Пишувам за реални случаи, и обично секој пост го аргументирам со некаков доказ - дали е тоа детално анализирана слика или нешто друго не е битно. Сакам да им истакнам на членовите како треба и како не треба, обично најдобро се учи кога ке се добие знаење од грешки, но нека не бидат тоа вашите, туку туѓите за да се минимизираат загубите.

Добив коментар дека само јадам тоа што не треба за туѓи компании затоа што сум љубоморен - не сум, немам ни зошто да бидам. Пишувам за членовите, доколку не се сложувате со мојот личен став никому ништо.

Моето мислење не го истакнува и мислењето на Македонски ИТ форум ниту пак на останатите администратори. И ние (сите администратори и модератори) сме исто така членови на форумот и имаме право на свое мислење.

fale uste: Copyright (C) 1900-2007 D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
45.674
Мислења
947.023
Членови
34.145
Огласи
2.014
Најнов член
Yadow
На врв Дно