• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Државна матура резултати

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
947
969
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
https://start.matura.gov.mk/results.aspx?language=MK

За да си проверите дали сте поминале матура
smiley1.gif


Кај корисничко име пишете Име.Презиме (со мак подршка)
Кај пасс пишете го вашиот ЕМБГ

Усер:
Стојко.Стојковски
Пасс:
10101010101010
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
https://start.matura.gov.mk/results.aspx?language=MK

За да си проверите дали сте поминале матура
smiley1.gif


Кај корисничко име пишете Име.Презиме (со мак подршка)
Кај пасс пишете го вашиот ЕМБГ

Усер:
Стојко.Стојковски
Пасс:
10101010101010

pa dobro de kazete i rezutati sto ste napraile da fakjame seir na temava...hehehhe....se zezam...toa si e vase pravo :D
 

Ac3

Intern
16 октомври 2008
99
1
А дали некој знае кога ке има резултати од оваа година?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Момак... а да тркнеше ти до училиштето кај што учиш/учеше, знам за брат ми ги имаа истакнато на зградата од училиштето (Тетово, Медицина) ама само за оние стручните што ги избрале.
 

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
947
969
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
posle 15 juli
 

eldiablo

Баниран/a
21 октомври 2008
820
48
Резултатите ќе бидат готови на 13 јули (понеделник).
 

Ac3

Intern
16 октомври 2008
99
1
И јас пробав да се логирам ама не успеав, а резултати има само за интерните предмети.
@eldiablo Фала многу за информацијата:)
 

eldiablo

Баниран/a
21 октомври 2008
820
48
Еве сега објавија на matura.gov.mk дека резултатите ќе бидат готови на 14 (вторник) во 12h. Ќе ги има и во средните училишта, но можете да си проверите и преку интернет.

Дали некој знае како се движат границите за оценките?

Поздрав.
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
Ајде момци македонци...шо бидна со резултатите...
Јас 5 англиски и 4 македонски :)
Вие ? :)
 

Ac3

Intern
16 октомври 2008
99
1
Кај мене го покажува ова "Service Unavailable" незнам дали е до кај мене или кај сите е така?
 

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
947
969
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
probuvaj poveke pati, ke se otvori.

Serverot im e slab nemoze da se spravi so site requests. I lani bese isto vaka.
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
Прво ќе си одбереш Јазик...ако добиеш Service Unavailable ќе штракаш F5 и ќе одбираш Respond data, па после град, па училиште и се така додека не стасаш до резултатите...мада можеш да истрачаш до Училиштето...и таму ги има :)
 

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
јас добив две четворки по македонски и англиски:bravo:
 

eldiablo

Баниран/a
21 октомври 2008
820
48
@ajvar и @COMANDER грешка сте. Перцентили означува колку ученици од целата генерација се зад тебе. Значи прво сите ученици се редат на ранг листа, и се гледа колку луѓе има зад тебе.
 

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
61
Се извинувам несакам нова тема да започнам и знам дека за овде не е оваа прашање.
Здраво на сите другари.
Ми треба брз одговор што е полесно
Историја или Бизнис?
однапред благодарам (немам мн.време).
 

Avid

Epic
21 јануари 2009
6.120
10.646
Скопје

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
61
ааа ако ти е за хитно бизнис братче, мн полесно е од општа култура се одговараат прашањата...
откако го постави прашањево нештата станаа појасни
мн ти.Благодарам друже.
Дали некој знае како ги менуваат прашањата од година до година?
 

Hyperboy9914

Intern
21 февруари 2018
22
20
мн ти.Благодарам друже.
Дали некој знае како ги менуваат прашањата од година до година?

Не е важно како ги менуваат прашањата,материјалот не е обемен и е лесен ти треба само да го пролисташ,научи ги тие неколку формули што се за пресметки и немаш галје.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.226
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно