1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Државна квота

Дискусија во форумот 'Факултети' започната од John Targaryen, 27 oктомври 2019.

 1. John Targaryen

  John Targaryen
  Intern

  10
  3
  28 Мај 2019
  Машко
  Какви оценки треба да имаш средно за да влезиш во државната квота?

  Испратено од Redmi 6 преку IT.mk форум апликација
   
 2. krema

  krema
  Professor

  9,276
  9,008
  24 Јуни 2009
  Машко
  Одлични, се разбира.
   
 3. alderson

  alderson
  Intern

  48
  23
  18 Јануари 2018
  Машко
  Зависи за кој факс. Кажи ми па ќе ти кажам. Јас сум влегол со просек под 4 од сите четири години, ама на укло. На уким на повеќе од факултетите не е така.
   
 4. John Targaryen

  John Targaryen
  Intern

  10
  3
  28 Мај 2019
  Машко
  Na tehnički vo bitola ili fikt
  Испратено од Redmi 6 преку IT.mk форум апликација
   
 5. alderson

  alderson
  Intern

  48
  23
  18 Јануари 2018
  Машко
  Извини, сериозен си?
  Технички факултет е дно, едвај 30 души се на електро смерот или како и да се вика. И на двата факултети има помалку студенти од предвиденото ткд. уживај. Не постои приватна квота кај нив освен на хартија.
   
 6. John Targaryen

  John Targaryen
  Intern

  10
  3
  28 Мај 2019
  Машко
  А некој факултет да предложиш кој е во битола кој се занимава со нешто слично или некој град во радиус на битола (дека со далечина ограничен сум)
  Испратено од Redmi 6 преку IT.mk форум апликација
   
 7. alderson

  alderson
  Intern

  48
  23
  18 Јануари 2018
  Машко
  Тие се, ќе поминиш прилично лесно, освен 4-5 предмети. Моја препорака далеку од Технички.
   
  На John Targaryen му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...