Држачи за повеќе монитори

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од skullmonkey, 24 ноември 2015.

 1. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,774
  2,221
  2 Септември 2012
  Машко
  Конечно стигна и тоа точно во 20 часот.
  Делува цврсто и солидно за цената која што е платен.
  Инаку со него одат упатство, шрафчиња за монтирање па дури и клуч. ;)
  Утре ќе го монтирам па ќе ставам уште една фотка како изгледа. :p

  IMG_20151216_201213.jpg IMG_20151216_201228.jpg IMG_20151216_201213.jpg
   
  На bokiscout и skullmonkey им се допаѓа ова.
 2. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,284
  2,357
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Нема по висина подесување :/
   
 3. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,005
  2,148
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  @igor_igor , друже, шо направи, го монтира држачот? мош некоја слика си направил? чекаме импресии :)

  едит: мојов глуп инт не ми ги прикажа овие поновиве слики шо си ги постирал...добро изгледа во секој случај :)
   
  Последна промена: 17 Декември 2015
 4. Majestic

  Majestic
  Gaining Experience

  97
  83
  25 Јули 2008
  Машко
  Чисто како фидбек, друга опција за вакви држачи се S-Box. Фирмата која ги носи кај нас според инфото на страна е Рувекс ДОО (еве ги на ФБ и Жолта Книга).

  Јас лично немам никакво искуство со овие држачи, ниту пак со фирмата, така да од таа перспектива не можам да помогнам.
   
  artweb, P.Overdrive и на shifty им се допаѓа ова.
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,284
  2,357
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Сега се јавив. Имаат за два монитори, а било кој друг модел можат да го порачаат. За два е околу 55€.
  Културно звучеа по телефон. Се наоѓаат на прв спрат во ТЦ Беверли, неколку дуќани после логин.
   
 6. Triology

  Triology
  Gaining Experience

  246
  173
  30 Јуни 2008
  Машко
  тоа не е скапо, нормална цена конечно.
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 7. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,774
  2,221
  2 Септември 2012
  Машко
  Го ставив само држачот без монитор провизорно да видам и да се снајдам со шрафовите изгледа топ, е сеа за висината се штелува со напред назад ама не е она класично горе доле, слики подоцна обавезно. :p
   
  На STEFF му/ѝ се допаѓа ова.
 8. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,774
  2,221
  2 Септември 2012
  Машко
  Конечно монтиран значи за втор монитор.
  Лесно се монтира, цврст добро изгледа за око, квалитетно делува со еден збор ги оправдува парите според мене.
  Инаку предходно мониторов стоеше на куќиштето кое беше залепено одма до бирото.
  Е сеа можеле да стават некое пластиче некоја маска да не се гледаат четирите шрафови од позади али јбг тоа ќе го средам да не се забележува воопшто како и каблите од позади, ова е буквално само што го наместив па има за средување. :p
  Еве некоја слика...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На skullmonkey, shifty, STEFF и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,284
  2,357
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Бев денеска во Рувекс А. Се наоѓаат во ТЦ Беверли Хилс. После Логин, претпоследната врата на лево.
  Дечките се кул, работат со каблирање, држачи за монитори и слична галантерија. Ми покажаа како изгеда верзијата за два монитори и е прилично цврста. Стабилна метална конструкција со убави стеги и зглобови што ротираат на сите страни.
  Јас го порачав овој модел и рекоа ќе ми стигне околу 5-6 Јануари.
  Држачите се кинески, а дистрибутерот е во Хрватска.
  Цената е околу 3300 денари. Во неа е пресметан попуст од 10% (на лепота).
   
  На shifty и igor_igor им се допаѓа ова.
 10. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,774
  2,221
  2 Септември 2012
  Машко
  Не се баш ефтини, ама сам да го прави човек да се заебава нема да личи на ништо, а некој друг да ти го прави пак тие пари ќе ги дадеш предпоставувам.
  Како и да вртиш тоа е. :p
   
 11. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,284
  2,357
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  За 3 монитори не е воопшто скапо. Америчките кои ги има кај нас се по 250$+
   
  На Triology му/ѝ се допаѓа ова.
 12. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  722
  240
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Планирам да го земам држачот па ако сакаш да пренесеш искуство, како валитетот?
   
 13. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,284
  2,357
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Железо. Добра изработка и цврстина но не е баш нај лесен.
  Има подесувања горе/доле на централниот монитор за да го нивелираш.

  Не ми се допаѓа што одбива од крајот на маста 21-22 сантими, а мислам поинтелегентно можеле да го направат и да ќарат 5-6 сантима у минус.
   
  На BEST и artweb им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. petar.bt
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,377
 2. super_hacker
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,133
 3. dimitars
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,013
 4. BaDMaN
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  139
 5. cele_x
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,556
Вчитување...

Сподели