Држачи за повеќе монитори

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од skullmonkey, 24 ноември 2015.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,204
  2,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Од време на време ми се рејавува мисијата да набавам добар држач за монитори.

  Ги имам пикирано овие зашто се квалитетни а доста поевтини од другите... но ни блиску до нас нема кај да се најдат.

  Има ли некој најдено кај нас нешто слично? Битно е да иде горе/доле - лево/десно па макар и два посебни па макар и на ѕид да се ставаат.

  Имам јас што одат само лево десно, ама горе доле јок.
   
 2. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,684
  2,073
  2 Септември 2012
  Машко
  Од пред неколку дена решив да земам еден за на маса, се убив од барање по нашиве сајтови, ама ништо нема, се е за на зид.
  Најдов еден во Анхоч ама со залиха нула.
  Гледам ова цениве да се порача од надвор се малку солени. :p
   
 3. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,490
  1,174
  27 Јануари 2011
  Машко
  Е да скапи се, ама квалитет.
  Ако најдеш поефтини или со лоша изработка, зглобовите може да поуштат и потоа чорба од држачот.
  Не сум видел ни во соседствоте негде за продавање. Само интернет нарачка или одење на гости на далекиот запад.
   
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,204
  2,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Тешки се. Затоа порачување од надвор не доаѓа во комбинација.

  Има шема на МонМоунт и мислев да му ја даам на машин бравар некој да ми напраи такви исти.
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 5. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,684
  2,073
  2 Септември 2012
  Машко
  Пиши цена ако се нафаќа да прави некој, и мене ме интересира.
   
 6. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,204
  2,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  На Викса му/ѝ се допаѓа ова.
 7. xenon

  xenon
  Guru

  3,903
  9,488
  15 Јануари 2011
  Машко
  Се работи за стандардни делови, не ти треба машинобравар. Сите делчиња од ибеј може да ги нарачаш одделно. Барај термини како:

  - Vesa mount plate
  - Cheese rod rail 15mm (или више зависи Ф)
  - Sliding rail
  - Nato mount
  итн. И штрафчиња.

  Голем дел од деловиве се наоѓаат и кај нас по продавници за оков за мебел, ПВЦ елементи (прозори и сл) итн. во облик на шини, профили итн.

  Единствено лиени custom made не се наоѓаат со фин изглед, заоблени рабови на рацете и сл. т.е. тие мора да се нарачаат но веќе збориме за маунтови над 1000 усд а верувам не го бркаше тоа.
   
  На BEST и artweb им се допаѓа ова.
 8. D

  D
  Администратор

  3,123
  1,330
  31 Март 2007
  Ние кога набавувавме за канцеларија, ги набавивме од Логинг Електроникс, имаат таму за еден, па и за два монитора. Не се нешто којзнае колку квалитетни, но сосема солидни се.
   
 9. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,684
  2,073
  2 Септември 2012
  Машко
  Скапички се во Логин Електроникс. :)
   
  На BEST и D им се допаѓа ова.
 10. D

  D
  Администратор

  3,123
  1,330
  31 Март 2007
  Да, ама немаше никаде на друго место кога баравме.
   
  На BEST и igor_igor им се допаѓа ова.
 11. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,204
  2,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Носат кај нас фирми, ама цените се erection killer!
   
 12. xenon

  xenon
  Guru

  3,903
  9,488
  15 Јануари 2011
  Машко


  Total Cost: ~$52
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 13. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,204
  2,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ова е ок, али погодуење да се до милиметар едно до друго е малце тинтрање. Сакам да ги напраам да се движат по страна.
   
 14. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,204
  2,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 15. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,684
  2,073
  2 Септември 2012
  Машко
  Конечно добиле пак како што ми одговара за вториот монитор, одма го зимам.
  Незнам дали да го нарачам онлајн или да го видам таму на лице место прво хммм...:p
  Би требало да е како на сликата. o_O
   
 16. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,204
  2,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Каде?
   
 17. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,684
  2,073
  2 Септември 2012
  Машко
 18. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  1,913
  2,061
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  овој бил производов шо е у анхоч... http://www.gembird.com/item.aspx?id=4721 дај кога ќе го монтираш, стај мислење и искуство пошо и јас сум заинтересиран за истово :)
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 19. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,684
  2,073
  2 Септември 2012
  Машко
 20. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,204
  2,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не е лошо ова, но оди горе доле?
   
 21. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,684
  2,073
  2 Септември 2012
  Машко
  Уште не ми го донеле, ќе видам и тоа.
   
 22. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  1,913
  2,061
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  @igor_igor , од кај си друже? пошто анхоч знаат, т.е. пракса им е да си бидат брзи и навремени (барем мое искуство е тоа), никогаш не ми се десило да донесат нешто во моето бившо Крушево до наредниот ден околу 12 - 14 часот...така да ми се чини дека каснат кај тебе ... ?
   
 23. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,684
  2,073
  2 Септември 2012
  Машко
  Околу 17 часот ми се јави еден дечко што треба да ја донесе иначе живеел и тој во Бутел тука кај мене и ме прашува:
  Цитат:Се јавува xxxx, господине имате веб нарачка, па бидејќи сме во гужва дали може да ви ја донесам нарачката околу 20 часот вечерва ?
  Одговорот мој беше може, затоа што и да му реков неможе сигурно немаше да се степа да трча да ми ја донесе, а и не ми е проблем дали некој саат порано или подоцно ќе ја донесе, значи сеедно.
  Предпоставувам пошо е од Бутел и тој, кога ќе си оди накај дома ќе ми ја донесе. :p
   
 24. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  1,913
  2,061
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  супер, петка, ме радува вака анхоч шо се фер и коректни, барем јас засеа си иам такво искуство со достава на производи, така да, се чека на тебе после да видиме како ќе те служи држачот :)
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 25. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,684
  2,073
  2 Септември 2012
  Машко
  Да, имам нарачувано и друг пат онлајн нивни производи, последен пат едно куќиште ми го донесоа дома , до сега никаков проблем.;)
   
Слични теми
 1. petar.bt
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,333
 2. super_hacker
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,099
 3. dimitars
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  950
 4. BaDMaN
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  137
 5. cele_x
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,545
Вчитување...

Сподели