1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Држач за мобилен за на трипод

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од toshex, 9 Септември 2019.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,142
  4,280
  18 Септември 2013
  Машко
  Ми треба држач за мобилен шо може да се заштрафи на трипод/сталак за камера.

  Предлози кај да најдам локално или понуди во ПП ако некој продава.

  Благодарам.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,044
  1,608
  13 Јануари 2014
  Машко
  Ако ова ти врши работа, најди начин да ти го пратам од Охрид и твое е, секако не го користам :)
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,142
  4,280
  18 Септември 2013
  Машко
  Ако собира галакси с8+ на него, ми врши работа :)

  Ако нема некои локални предлози (у Скопје) и ако не ти е проблем да се замараш со карго, ќе се договориме у ПП. Ќе дадам простор до утре да видам може некој знае локално кај се продаваат такви.

  Штета веб страниците на продавнициве не се организирани баш за да пребараш и најдеш лесно.
   
 4. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,044
  1,608
  13 Јануари 2014
  Машко
  Собира S10+ со силиконска маска така да би требало да е океј :) Види си и пиши ми ПП, ќе се организираме.

  Имаш и ваква варијанта од која би го искористил само држачот, ама не знам колку држи ова.
   
 5. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,142
  4,280
  18 Септември 2013
  Машко
  Овие не верувам да пасираат на тој навој ко за камери. Имав вакво едно не е reusable.
   
 6. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  321
  266
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Пасува на универзален 1/4 thread кој го имаат сите трајподи го имав јас ми вршешре работа ама за С10+ не сум сигурен може да е малку тесно...
   
Слични теми
 1. hipo

  Проценка Трипод Manfrotto

  Одговори:
  1
  Прегледи:
  414
 2. gokica

  Продадено Трипод Slik F630

  Одговори:
  6
  Прегледи:
  624
 3. Psycore
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  375
 4. l1d0v1c
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  367
Вчитување...

Сподели

Вчитување...