Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Држач/рака за монитор

wolverine

Practice makes perfect
27 јуни 2012
1.197
1.324
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-13600K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard
Gigabyte Z790 GAMING X AX
Storage
2TB Samsung 980 Pro | 2x Samsung 980 PRO 500GB | 1TB MX500
PSU
NZXT C750
RAM
2x32GB G.Skill TridentZ 6400
Video card
EVGA 3070 XC3
Case
Phanteks Eclipse P600s
Mouse
Logitech G502
Keyboard
FL ESPORTS F12 - Kailh Box White Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
Здраво,

Ми треба предлог за држач/рака за три монитори 27" што ја има кај нас.

Што поквалитетна тоа подобро, буџетот е неограничен.
 
Последна промена:

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
339
526
https://www.anhoch.com/product/599869609/monitor-desktop-stand-sbox-lcd-3523-for-3-monitors - еве ти една опција, јас лично не би зел ваков бидејќи многу си органичен за мрдање на мониторите од кога ќе ги сетираш. Ако не ти треба тоа, само еднаш ќе ги средиш и тоа ќе е тоа, тогаш овој моунт ти е топ.

Ако сакаш да имаш повеќе флексибилност, би ти препорачал да земеш 2+1 моунт со гас спринг, односно:

Да ги комбинираш вака ќе ти дава многу повеќе флексибилност за нагодување на мониторите.
 

null_ptr

On your way to fame
20 ноември 2013
710
642
овој со гас спринг добро се покажа овие неколку месеци на 2x 27"
 

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
339
526
овој со гас спринг добро се покажа овие неколку месеци на 2x 27"
Јас го имам истиот за околу 8 месеци, 27" ThinkVision + 32" Dell P3221D, нема гајле за ништо, го стегаш само за да држи мониторот да не падне и тоа е тоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
45.604
Мислења
945.623
Членови
34.092
Огласи
1.976
Најнов член
PERE11
На врв Дно