1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Држач / рака за микрофон?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од dangthe, 14 Август 2019.

 1. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,090
  1,366
  5 Септември 2008
  Машко
  Дечки, дали некој видел негде кај нас ваков тип на држач (рака) за микрофони?
  [​IMG]
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,138
  7,038
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Во До Ре Ми по нарачка. Цената е околу 150 евра за 3-зглобни со тоа што базата е со штрафови, не со шипка.

  Главата ја купуваш посебно.

  Ако сакаш можам да ти сликам после. Квалитетот е врв.
   
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,953
  4,190
  28 oктомври 2008
  K&M 23850 Microphone Desk Arm - Цена: 5.400 денари во Артист.
  Инаку јас имам земено од Али, за џабе пари..
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,090
  1,366
  5 Септември 2008
  Машко
  Во Артист нема лагер, а тој од Дореми ми е скап, станува збор за обичен микрофон што се користи за гејмање, не станува збор за студио за работа
   
 5. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  948
  489
  5 Јуни 2007
  Машко
  Порачај си од Али, овие кај нас ненормални се со цените.
   
  На ntb91 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ntb91

  ntb91
  Gaining Experience

  91
  83
  27 Март 2018
  Машко
  Купи лампа со ист систем на пластичарска за ~1000 денари и само намонтирај глава наместо фасонка.

  Испратено од SM-G965F преку IT.mk форум апликација
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...