Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дронови Македонија

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.214
4.197
Скопје
hackitfree.github.io
Живеам во страв дека вакво нешто би ми се десило и мене... Затоа единствен начин да поседувам дрон мислам дека е само ако не дадам пари за истиот т.е. вака.

View: https://twitter.com/v_pradeilles/status/1610916512205885441?s=20
А јас гледам Октар у тема дронови - :unsure: па да видам да не се подновил нешто - па да части ;)...
Тоа ништо :(
:ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Паланчански

Gaining Experience
18 август 2019
606
448
Ми дојде до раце DJI Mini 2 SE. Го проучував малку, мислев дека е доволно само да го командувам со далечинското. Ама...

Читам дека требало да се приклучи телефон, па да се инсталира некоја апликација, па не знам уште што.

Може ли некој да ми даде основни инструкции, бидејќи досега дрон имам видено само на слика.
 

acikaaa

On your way to fame
22 октомври 2018
718
707
Скопје
Нема како инструкции да ти кажеме, мораш да пробаш лично :) инсталирај апликацијата DJI Fly и поврзи го. Мислам јас го имам истиот модел али 5 пати ми е само летан и ми помина меракот :)
 

Паланчански

Gaining Experience
18 август 2019
606
448
И ова е инструкција. Значи мора да се инсталира апликацијата. Ако одговара телефонот, инаку ќе се сликам... :( Оти таму спомнуваат некои паметни и глупи телефони (Android и iOS), а јас воопшто не знам мојот телефон во која група спаѓа.

Ќе се потрудам малку, можеби ќе успеам.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.608
17.057
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Нема како инструкции да ти кажеме, мораш да пробаш лично :) инсталирај апликацијата DJI Fly и поврзи го. Мислам јас го имам истиот модел али 5 пати ми е само летан и ми помина меракот :)

Што не го поклониш на некого? :rolleyes:
 

acikaaa

On your way to fame
22 октомври 2018
718
707
Скопје
Што не го поклониш на некого? :rolleyes:
Никој не сака толку скапи поклони :ROFLMAO:
И ова е инструкција. Значи мора да се инсталира апликацијата. Ако одговара телефонот, инаку ќе се сликам... :( Оти таму спомнуваат некои паметни и глупи телефони (Android и iOS), а јас воопшто не знам мојот телефон во која група спаѓа.

Ќе се потрудам малку, можеби ќе успеам.

Не е страшно, само на отворено да го користиш и да не те фаќа паника :)
Јас игралиштето на ФФМ во лисиче го летав и на патот за Галичник
 

Kiko93fukru

Gaining Experience
4 септември 2013
62
84
Скопје
Kiko93fukru's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 12600K
Motherboard
MSI PRO Z690-A WIFI DDR4
Storage
Samsung 980 PRO PCIe 4.0 NVMe SSD 1TB
PSU
be quiet! PURE POWER 11 FM 750W 80+ Gold
RAM
CORSAIR Vengeance RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 Mhz
Video card
ASUS TUF GeForce RTX 3070 Ti Gaming OC 8.0 GB OC
Case
Xigmatek Venom X
Mouse
Logitech G Pro X Superlight Black
Keyboard
RIPJAWS KM570 KEYBOARD MECHANICAL Cherry MX Red
Audio
SteelSeries Arctic 5
Monitor
Benq XL2411P & Dell E2213H
OS
Windows 11 Pro
Може не е прашањето за тука, однапред се извинувам. Дали знаете некој што поправа дронови? Или некоја препорака кај да го однесам?
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.317
1.074
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Може не е прашањето за тука, однапред се извинувам. Дали знаете некој што поправа дронови? Или некоја препорака кај да го однесам?


Ovoj servis go znam od fb grupite. Vidi kontaktiraj gi.


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.776
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно