• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Дрон Mavic Air 2 (Fly more combo)

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,104
1,592
Го продавам бидејки после околу 80-тина лета му го изгубив меракот на дронов и сега доста ретко го летам. Го продавам комплет, се што е на сликава вие го добивате. Никогаш не е паѓан нити е летан на дожд или снег. Козметички нема никакви оштетувања освен една мала грепка на дното која воопшто не влијае на неговите перформанси. Батериите се полнети по 27-28 пати секоја. Гаранција има преостаната уште 21 месец. Со него добивате и модувана апликација за iOS која јас ја платив 20 евра и го зголемува значајно неговиот домет (го прави дронот да функционира во FCC режим на трансмисија).
Цената за комплетов е 40.000 денари.


HP3C2_AV6.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,104
1,592
Дронот е резервиран. Ако има некои промени, накнадно ќе пишам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,104
1,592
Човекот што го резервира дронот денес ми јави дека ја откажува резервацијата.
Дронот е повторно е на продажба. Утре ке биде добро времето па кој е заинтересиран да го купи може да дојде на пробен лет :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,053
Мислења
837,657
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно