Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Дрон DJI Tello

boksata

Fast & Curious
27 декември 2017
448
739
boksata додаде нов оглас:

Дрон DJI Tello - 5.000 ден.

Го продавам дронот, земен од @dekomote од следниот оглас.
Еднаш е летнат, го земав за внуците да играат меѓутоа помалото се плаши од зуењето.
Има гаранција, има се што има во огласот.

Цена 5000, дискутабилно :D

Видете го целиот оглас...
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.299
5.130
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Толку време го чекаше бе :(
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.235
16.023
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
По оваа цена уште 10 души да го земат, да си поиграат и да им здосади пак ќе се продава. :cool:
А замисли, на никој не му текна да го купи за да ми го поклони… така ли е ајти администрацијо?
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.245
6.823
Скопје
www.facebook.com
А замисли, на никој не му текна да го купи за да ми го поклони… така ли е ајти администрацијо?
Ги спреми сите психички доколку падне кај некој дронот да ти го поклонат. Дури и мене ме ставаш во таа позиција.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.610
Мислења
945.738
Членови
34.094
Огласи
1.981
Најнов член
adelauto
На врв Дно