• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Drivers za PIII

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Turbut

Intern
13 јуни 2008
31
0
Moze li nekoj da mi najde saglam drajveri za maticna i za chipset...najdov nekoj jas ama ne gi biduva...
Motherboard Name Abit BE6-II (1 ISA, 5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM)
Motherboard Chipset Intel 82440BX
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,916
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно