• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Driver за звучна картичка

M

Mr.Alien

Гостин
Наведи модел на матична плоча ако звучната ти е onboard (што мислам дека е со оглед на називот), или самата картичка.
Или обиди се сам на сајтот на производителот, или на www.driverguide.com.
Регистрација бесплатна, број на симнати драјвери ограничен - систем плати па клати.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,859
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно