• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

drive на дигитален апарат

 • Ја почнал/а темата
 • #1

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Значи имам Cannon A530 дигитален фотоапарат, кога ќе го вклучам се си работи, потполно и слики и се можам да префрлам, само сакам да знам дали некако може да го гледам драјвот од мемориската картичка како што го кледам Local Disk C: ?
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
па сигурно кога ќе го поврзеш со ПЦ во my computer ја имаш мемориската картичка, така?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Ми го дава само апаратот како Cannon E530 и кога ќе стиснам десен клик Properties, има Test Camera и такви ствари...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Проблемот е што Windows OS го препознава како Imaging Device а не како Drive а не како Removable Disk, дали ова може да се среди некако во Windows? Дали има некој пробано со linux?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
А има ли некој начин да се среди ова, или мора да се купува card reader?
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Јас имам Cannon PowerShot A550 и кај мене го препознава како Imaging Device а не како Drive. Единствен начин ти е card reader.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
А дали постои некоја можност да подесам во windows да го направам како drive?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно