• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Dreamweaver слика

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Дојдов до последниот чекор за веб сајтот кој го планирам, е сега проблемот ми е овде

како може да направам, да можам сликата да ја местам кај сакам и со тоа како може текстот да биде одма под сликата??? :ha: :ha:

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Табели би требало да ти завршат работа да можеш сликата да ја местиш кај сакаш. За текстот - наместо Enter за нов ред, притисни Shift+Enter

• Ја почнал/а темата

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Табели би требало да ти завршат работа да можеш сликата да ја местиш кај сакаш. За текстот - наместо Enter за нов ред, притисни Shift+Enter
не сакам да е со табели, сакам обично да си е и да го местам кај сакам...

бтв фала за текстот:bravo:

• Ја почнал/а темата

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
со табели го направив, се е под мерка... нема ниту 1 сантиметар промашено :) www.reklami.cjb.net за ова ми требаше... али сега за почеток многу ги има Вашата реклама тука :tainstven:

the G man

Intern
20 јули 2007
44
1
Можеш да користиш CSS (Cascading Style Sheets), само прилично се зафркнати за користење зашто на некој пребарувач некои ствари се покажуваат вака, а на други онака, но сепак е царска работа, а и не се прави огромен HTML!

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
со табели го направив, се е под мерка... нема ниту 1 сантиметар промашено :) www.reklami.cjb.net за ова ми требаше... али сега за почеток многу ги има Вашата реклама тука :tainstven:
neznam kolku ke ti uspee konceptot za razmena na baneri ali ...SO SREKA :)
ina4e edna mala zabele6ka (cjb.net) ?
barem da zakupe6e nekoj domain be ne vaka ....

the G man

Intern
20 јули 2007
44
1
ЕМајл???? Ова нешто као емајл лак или??
Нема везе, интересна идеја сајтов, само како што ти пиша DaDo|BT лош домен си нашол. Друго смени дизајнот на сајтот, зашто кога отидов на него, се потсетив на сајтови што сум ги гледал пред 6-7 години као помал :) . Не ти е подобро без фрејмови да го правиш??

П.С. Малку повише наоѓам замерки за интерфејсот на сајтот(така ме учеа на факс:) ), ама да оставам нешто и за другите.
П.П.С. Печатна грешка имаш горе, у title делот си пишал "Besplatana" razmena na baner(За ваква грешка Географија губев 30 посто поени у средно :) )

Поздрав

e r i c

Баниран/a
27 ноември 2007
45
2
Сајтот не го работел веќе... барем како што дознав од него од еден друг форум...

Со грешки се учи :) ... Одамна немам работено со dreamweaver па ај ќе видам некое темплејтче да направам :p

ivvan

Баниран/a
11 ноември 2007
52
2
www.pic.mkd.net
zosto greska? Pak i dobar mu e konceptot samo site nie sme tapi da mu dademe malku podrzka... sekoj od nas da mu dade po 1 link, eden baner... 2-3 soveta za html i css i ke e tip top! E sega ne sekoj moze da zeme .com domen... No pak i jas pocnav so .cjb.net come.to/ geocities ... I jas imav vakvi idei... (i seuste imam...)

A^1^T^E^A^M dobar pocetok... neznam kolkav si! Ama pak i site taka pocnavme... Samo napred...

Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,594
Мислења
824,202
Членови
28,088
Најнов член