1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Dream World RPG Makedonija

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од (DW)Dac, 15 ноември 2011.

 1. (DW)Dac

  (DW)Dac
  Intern

  1
  0
  15 ноември 2011
  Поздрав, доколку сте заинтересирани да играте GTA San Andreas преку интернет би сакал да ви претставам сервер кој е за GTA San Andreas Multiplayer овој сервер е прв и засега единствен кoj е на македонски јазик.

  Gamemode на сервер е RPG каде има многу интересни работи кој досега ги немате видено на ниеден друг сервер за SA-MP

  Во овој виртуелен свет вие почнувате со симулација на вашиот карактер кој пристигнува во градот Лос Сантос,вашиот карактер пристигнува на железничка станица каде започнувате со игра,на почеток вие немате многу пари и пристигнувате како турист,немате многу пари па затоа треба да најдете некоја работа за да заработите пари,постојат многу видови на работи,со тек на игра вие ке заработите пари и може да купите и поседувате:

  -Куќа
  -Стан
  -Викендица
  -Фирма
  -Бизнис
  -Автомобил
  -Мотор
  -Брод
  -Авион
  -Хелихоптер

  Постојат и хонорарни работи кој може да ги извршувате во слободно време како што е собирање на руда.
  Може да купите линии за транспорт и да возите воз или авион

  Исто така може да се запослите да работите во Полиција,Агенција за Истражување,Војска,Болница,Такси компанија,Новинар

  или пак да се определите да биднете во некоја банда или мафија како што се La Cosa Nostra,Yakuza,Los Santos Gang и Groove Street Family

  Постојат и голем број на ЕВЕНТИ како што се Трка со автомобили,трка со бродови,Рели и други трки кој се организираат во тек на денот.

  Има уште многу интересни работи кој може да ги дознаете со регистрирање на нашиот сервер


  WEB: www.dreamworld-game.info
  ИП : 178.63.80.210 :7783
  Може да не пронајдете и на Facebook: http://www.facebook.com/dw.samp
   
 2. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,759
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Abe za citanje ke citame ama posle saat vreme nema da mozeme da dojdeme prisebe...
   
 3. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,199
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  http://www.it.com.mk/forum/showthread.php?t=24952

  Добро незнам со ова спамирањево теми не дека ќе ви донесе играчи. Направиле GTA SA сервер и сега ајде ќе спамираме кај ќе најдеме.
   
Слични теми
 1. AntonioMatovski
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  799
 2. Popovski
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  780
 3. :))))
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  4,208
 4. kumanovec
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,620
Вчитување...

Сподели

Вчитување...