1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Драјвери за Windows 7

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од toteto, 11 Април 2009.

1. toteto

toteto
    Баниран/a

916
    40
    19 ноември 2008
    Да не знај некој страна што е намнета за секакви драјвери за Windows 7. Гуглав малце ама ништо не најдов. Иначе ми требат драјвери за матична негде стара 5-6 години па во 7ката нема занеа драјвер и се јавува проблем.

2. Supervisor

Supervisor
    Intern

82
    19
    15 oктомври 2008
    Другар јас имам милион програми сите ми работат и немам никакви проблеми со драјвери.
    Значи барај драјвери за Виста, сите што работат за Виста работат и на 7.
    Баш ми беше чудно игри постари 7-8 години си работат

3. Commie

Commie
    Gaining Experience

4,717
    218
    27 oктомври 2007
    Машко
    Мислам дека грешиш... фамозната Unreal Tournament (онаа првата што сите ја имаме играно) не ја фаќа на виста а камо ли на 7ца дали ќе ја фаќа. Истото важи и за неколку дела од серијалот Worms

4. Supervisor

Supervisor
    Intern

82
    19
    15 oктомври 2008
    Worms последната ми работи

5. Commie

Commie
    Gaining Experience

4,717
    218
    27 oктомври 2007
    Машко
    Последната знам дека работи, ама армагедон и таа пред неа не работаат.

6. toteto

toteto
    Баниран/a

916
    40
    19 ноември 2008
    Абе сите виндоуси си се подржуваат меѓу себе...

А и што ќе ми е да играм стари игри по 5-6 години на понов компјутер???

На овај стариот ќе снимам 7ка дека нешто се буни кога ќе му се сними XP, изгледа му се здосади да работи на XP толку време :D

7. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007
    Еее остај:DИ ја едвај чекам да излезе 7 пошто на стариов пц веќе ми е доста од XP.Имаш пробано постари игри да играш со онаа постапката одиш во директориум каде што ти е играта десен клик врз .exe фајлот и имаше таму да се намести програмот да се вклучи како за Windows XP пример?

8. toteto

toteto
    Баниран/a

916
    40
    19 ноември 2008
    Незнам... еднаш снимив 7ка на стариот pc, ама бидејќи матичната беше е многу стара и нема за неа уште драјвери па одма другиот ден се префрлив на xp.

Иначе од вистата не сум задоволен ич (како и останатите). Се изнаклавале бои да неможеш да се снајдиш, анимации ова она...

filipvselena ако сакаш сега сними си 7ка дека изгледа ова ќе биде финалната верзија. И за виста вака еден месец мислам имаше Release Candidate ама накрај испадна конечната дека ќе е.

9. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007
    Јас ја имав на краток период но бидејќи дел од апликациите неработеа добро морав да се вратам на XP.Инаку од направеното е добро само треба уште да се доработи.

10. Supervisor

Supervisor
    Intern

82
    19
    15 oктомври 2008
    Доработено си е. Работи се најнормално, и сега официјално треба да чекаме до август-септември за целосна верзија.
    ПС. РЦ1 работи перфектно сите што планираат да мигрираат од Виста воопшто не се мислете

11. Commie

Commie
    Gaining Experience

4,717
    218
    27 oктомври 2007
    Машко
    @Supervisor
    Тоа и прашав во едан од темите но не добив одговор, дали ќе може од виста на 7ца да се мигрира без да се плаќа и такви чуда?

12. HijackHacker

HijackHacker
    Gaining Experience

5,108
    296
    21 Февруари 2008
    Машко
    Web Designer
    @COMANDER
    Доби одговор, само не си го видел. :)
    Откако ќе излезе официалната верзија на windows 7 нема да може безпари, тоа дефинитивно. Но сега за сега со од Vista SP1 може без проблеми да се мигрира, без потреба од чиста инсталација.

13. MuNja

MuNja
    Intern

192
    9
    19 Септември 2008
    Da ne otvaram nova tema jas imam windows 7 i se si raboti super samo mi falat driveri za zvucnata 5.1 . ima samo stereo instalirano a za vista drajverite ne gi prifaka 7 cata dali ako stavam prvo vista a posle window 7 ke mi ostanat drajverite za zvucnata.

Слични теми
  1. Plamen
    Одговори:
    2
    Прегледи:
    878
  2. AndrejGagale
    Одговори:
    6
    Прегледи:
    1,245
  3. PsyShadow