1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Драјвери за Windows 7

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од toteto, 11 Април 2009.

 1. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  Да не знај некој страна што е намнета за секакви драјвери за Windows 7. Гуглав малце ама ништо не најдов. Иначе ми требат драјвери за матична негде стара 5-6 години па во 7ката нема занеа драјвер и се јавува проблем.
   
 2. Supervisor

  Supervisor
  Intern

  82
  19
  15 oктомври 2008
  Другар јас имам милион програми сите ми работат и немам никакви проблеми со драјвери.
  Значи барај драјвери за Виста, сите што работат за Виста работат и на 7.
  Баш ми беше чудно игри постари 7-8 години си работат
   
 3. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Мислам дека грешиш... фамозната Unreal Tournament (онаа првата што сите ја имаме играно) не ја фаќа на виста а камо ли на 7ца дали ќе ја фаќа. Истото важи и за неколку дела од серијалот Worms
   
 4. Supervisor

  Supervisor
  Intern

  82
  19
  15 oктомври 2008
  Worms последната ми работи
   
 5. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Последната знам дека работи, ама армагедон и таа пред неа не работаат.
   
 6. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  Абе сите виндоуси си се подржуваат меѓу себе...

  А и што ќе ми е да играм стари игри по 5-6 години на понов компјутер???

  На овај стариот ќе снимам 7ка дека нешто се буни кога ќе му се сними XP, изгледа му се здосади да работи на XP толку време :D
   
 7. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Еее остај:DИ ја едвај чекам да излезе 7 пошто на стариов пц веќе ми е доста од XP.Имаш пробано постари игри да играш со онаа постапката одиш во директориум каде што ти е играта десен клик врз .exe фајлот и имаше таму да се намести програмот да се вклучи како за Windows XP пример?
   
 8. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  Незнам... еднаш снимив 7ка на стариот pc, ама бидејќи матичната беше е многу стара и нема за неа уште драјвери па одма другиот ден се префрлив на xp.


  Иначе од вистата не сум задоволен ич (како и останатите). Се изнаклавале бои да неможеш да се снајдиш, анимации ова она...

  filipvselena ако сакаш сега сними си 7ка дека изгледа ова ќе биде финалната верзија. И за виста вака еден месец мислам имаше Release Candidate ама накрај испадна конечната дека ќе е.
   
 9. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Јас ја имав на краток период но бидејќи дел од апликациите неработеа добро морав да се вратам на XP.Инаку од направеното е добро само треба уште да се доработи.
   
 10. Supervisor

  Supervisor
  Intern

  82
  19
  15 oктомври 2008
  Доработено си е. Работи се најнормално, и сега официјално треба да чекаме до август-септември за целосна верзија.
  ПС. РЦ1 работи перфектно сите што планираат да мигрираат од Виста воопшто не се мислете
   
 11. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  @Supervisor
  Тоа и прашав во едан од темите но не добив одговор, дали ќе може од виста на 7ца да се мигрира без да се плаќа и такви чуда?
   
 12. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  @COMANDER
  Доби одговор, само не си го видел. :)
  Откако ќе излезе официалната верзија на windows 7 нема да може безпари, тоа дефинитивно. Но сега за сега со од Vista SP1 може без проблеми да се мигрира, без потреба од чиста инсталација.
   
 13. MuNja

  MuNja
  Intern

  192
  9
  19 Септември 2008
  Da ne otvaram nova tema jas imam windows 7 i se si raboti super samo mi falat driveri za zvucnata 5.1 . ima samo stereo instalirano a za vista drajverite ne gi prifaka 7 cata dali ako stavam prvo vista a posle window 7 ke mi ostanat drajverite za zvucnata.
   
Слични теми
 1. Plamen
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  878
 2. AndrejGagale
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,245
 3. PsyShadow
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,043
 4. Pinceta
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  790
 5. Стап
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  1,429
Вчитување...

Сподели

Вчитување...