• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Drajveri za linux debian

3 мај 2007
17
0
Добар ден на сите. Може ли некој да ми каже каде да побарам или ако има да ми пушти драјвери за i45d abit motherboard i za gforce Fx 8500gt EVGA. Голем поздрав.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
За матична не ти треба... ова не е windows.

За графичка имаш на www.nvidia.com во драјведи download и драјвери за Linux.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.183
Мислења
895.513
Членови
31.918
Огласи
354
Најнов член
Kikirekovi
На врв Дно