• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Drajveri za linux debian

  • Ја почнал/а темата
  • #1
3 мај 2007
17
0
Добар ден на сите. Може ли некој да ми каже каде да побарам или ако има да ми пушти драјвери за i45d abit motherboard i za gforce Fx 8500gt EVGA. Голем поздрав.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
За матична не ти треба... ова не е windows.

За графичка имаш на www.nvidia.com во драјведи download и драјвери за Linux.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,998
Мислења
854,407
Членови
29,630
Најнов член
kiko1337x
На врв Дно