• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

drajveri za fujitsu siemens pi 2530

sase velic

Баниран/a
6 февруари 2008
7
0
IMAM EDEN PROBLEM I SE NADEVAM DEKA NEKOJ OD CLENOVITE NA FORUMOV KE MI POMOGNE.SE RABOTI ZA DRAJVERI ZA SIMENS 2530 MODELOT.MI TREBAAT DRAJVERI ZA XP.PA AKO NEKOJ SLUCAJNO ZNAE KADE MOZAM DA GI NAJDAM,ILI AKO GI IMA NEKA POMAGA.POZDRAV
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

howitz

Intern
13 ноември 2007
9
0
Драјвери за тој лаптоп нема да најдеш за ХП , едноставно тој лаптоп нема никаква поддршка и не е направен да функционира на ХП како што треба.
Инсталирај си Виста ако сакаш да извадиш од него перформансите.
btw пред два дена инсталирав Pi2540 и се што најдов за ХП се пар драјвери кои ги углавуваа усб портовите :)
И префрлив на виста ултимејт.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Прочитав негде дека баш за тој модел, за таа графичка имало проблеми со драјверите. т.е графичката е мала надградба на х1300(или нешто така) и сега нешто е на средина, ама најдобро погоглај малку да видиш за решение.
 

pipo

Intern
10 април 2007
104
1
imav slicen problem so asus eden model ne rabotea drajverite od oficijalnata strana :) za xp pa najdov na nekojsi forum alternativi na rapidshare, ako stignam pak do toj sajt obavezno ke ti pisam
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Imam slicen problem - Ne mozam da instalram win xp na lap top ( Amilo Pi 2512 )
koristi sata hdd a nema opcija vo bios za disable,
pri instalacija na xp se pojavuva ekran "hdd not found", a nemam floppy disk za da stavam sata driveri, probav i so nLite da importiram driveri na win xp boot install cd ama pak nisto
pomos ?
 

bronhi

Intern
12 јануари 2008
18
0
jas imam AmiloPro i so nego si dojdoa drajveri na Cd, ako go ima[ originalnoto CD so laptopot so odi na nego ima opcija da se povrze samoto so oficijalnata strana na Fujitsu-Siemens i ako ima nadgradbi i ponovi verzii na drajveri i pomosni programi i da ti gi pokaze.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,057
Мислења
870,959
Членови
30,389
Најнов член
DennyGir
На врв Дно