• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Драјвери за BearPaw 1200CU Plus?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

~vAcc~

Intern
29 јули 2007
4
0
Го имам изгубено ЦД-то со драјвери за скенер BearPaw 1200CU Plus и сега имам проблеми во наоѓање на „драјвери што работат“.

Барав на многу страници и на Mustek.com.tw (од кај што е произведен!!!), но... ни еден несака да работи!?!
Ги симнав... има 3 фајла (b1200cuplus, up_libv14 и XPDriver) инсталирам како што велат од таму и... го приклучувам скенерот и не го препознава!!?!
Пробав од најмалку 11 страници!! истото се случува...

Ако може некаква помош....
Благорадам однапред.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,528
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно