• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Drajveri za BCD F520A

Статус
Затворена за нови мислења.

JimmyKing

Баниран/a
21 септември 2007
49
0
driveri za cd-rom nema. samiot windows si ima driveri za opticki uredi, pa nema potreba da baras driveri od proizveduvacot.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3
23 јули 2007
338
8
Правев комбинација од неколку компјутери и така бидејќи на едниот беше цркнат хард дискот, ставив диск од друг компјутер на кој има инсталирано Windows98, па затоа не ми го препознава CDRom-от
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Провери конфигурација на BIOS и на џамперите, најверојатно нешто си утнал при поврзувањето на другиот диск.
 
M

Mr.Alien

Гостин
1. Влезе ли во првото мени од БИОСОТ, каде што се подесува времето, датата, и каде што парамтерите на ИДЕ уредите се нагодуваат рачно или се бира AUTO или некој од предефинираните модови? Стави AUTO и стисни ENTER.
2. Провери ги џамперите.
3. Провери дали доаѓа напојување во уредот.
4. Ако си го ставил на посебна гранка од хард дискот, провери дали тој ИДЕ контролер е вклучен (Integrate Peripherals подмени, опција IDE 1/ IDE 2 Enabled?
 

Zokata

Intern
15 октомври 2007
16
0
Ако имате некаква потреба од Драјвери ... слободно пишете ... ако можам ке ви помогнам...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,916
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно