Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Drajveri za BCD F520A

Статус
Затворена за нови мислења.

JimmyKing

Баниран/a
21 септември 2007
49
0
driveri za cd-rom nema. samiot windows si ima driveri za opticki uredi, pa nema potreba da baras driveri od proizveduvacot.
 
23 јули 2007
338
9
Правев комбинација од неколку компјутери и така бидејќи на едниот беше цркнат хард дискот, ставив диск од друг компјутер на кој има инсталирано Windows98, па затоа не ми го препознава CDRom-от
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Провери конфигурација на BIOS и на џамперите, најверојатно нешто си утнал при поврзувањето на другиот диск.
 
M

Mr.Alien

Гостин
1. Влезе ли во првото мени од БИОСОТ, каде што се подесува времето, датата, и каде што парамтерите на ИДЕ уредите се нагодуваат рачно или се бира AUTO или некој од предефинираните модови? Стави AUTO и стисни ENTER.
2. Провери ги џамперите.
3. Провери дали доаѓа напојување во уредот.
4. Ако си го ставил на посебна гранка од хард дискот, провери дали тој ИДЕ контролер е вклучен (Integrate Peripherals подмени, опција IDE 1/ IDE 2 Enabled?
 

Zokata

Intern
15 октомври 2007
16
0
Ако имате некаква потреба од Драјвери ... слободно пишете ... ако можам ке ви помогнам...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.972
Мислења
972.532
Членови
35.319
Огласи
2.919
Најнов член
kamper
На врв Дно