1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Драјвери за Asus L502MA

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од HoLfElDeR, 13 ноември 2015.

Тагови:
 1. HoLfElDeR

  HoLfElDeR
  Gaining Experience

  142
  74
  13 oктомври 2010
  Ми требаат драјвери за Asus L502MA за windows 7 64bit, никако не можам да најдам, посебно за wifi i za smart pad
  Ако некој може да ми помогне однапред се заблагодарувам
   
 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,235
  1,204
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Пробај со кракувана верзија на Driver Genius, ги наоѓа 99%.
   
  На HoLfElDeR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  932
  1,072
  11 Март 2011
  Си пробал да инсталираш драјвери за вин 8.1 64 бит. Дури и да не успее инсталацијата, може потоа да пробаш Вин 7 да ги бара драјверите во фолдерот кај што се распакувани

  http://www.asus.com/support/Download/45/13/0/1/41/
   
  На HoLfElDeR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bazinga

  Bazinga
  Gaining Experience

  176
  138
  15 Септември 2012
  Или пробај вака: windows key+pause/break -> Device Manager -> десен клик на жтите прашалници -> Properties -> Details -> Hardware Ids -> копирај го првото и пастирај на гугл за да видиш производител/чипче/модел.
   
  На HoLfElDeR и bxxxn им се допаѓа ова.
 5. HoLfElDeR

  HoLfElDeR
  Gaining Experience

  142
  74
  13 oктомври 2010
  Најдов некои драјвери од Win 10, драјвери од некој сличен модел на лаптоп, така да сега за сега работи, ок е
  иначе еве што ми одговорија од Асус

  Hi , after checking the support site for the drivers you requested, I’m actually not seeing where drivers are available for the Windows 7 operating system as the unit was originally manufactured with the Windows 8. Using Windows 7 on this notebook may cause compatibility issues as well as instability with certain processes.

  If you have any further questions, comments, or concerns please do not hesitate to let us know. Once again, thank you for choosing ASUS products and services.

  Thank you,

  In Search of Incredible
  Technical Support Department
  http://www.asus.com :: http://service.asus.com/
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ljube12
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  833
 2. damjan90sk
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  990
 3. Nakolce
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,330
 4. Enforcer_
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  765
 5. Smoking4e
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  765
Вчитување...

Сподели

Вчитување...