• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Драјвери при safe mode

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Користам win xp на macbook, и имам проблем кога пробувам да бутувам во safe mode, не ги load-ува драјверите за маусот и тастатурата. Нормално работи ако приклучам маус и тастатура на usb ама...
Да не знае некој дали може да се подеси некаде кои драјвери да се користат при safe mode?
 
M

Mr.Alien

Гостин
Прв пат сретнувам ваков проблем. Јес да во Safe Mode се лоадираат минимално потребните драјвери, но маусот и тастатурата се подразбираат. Е сега, имаш MAC лаптоп...види подешавки во БИОС, што да ти кажам...немам некое искуство со MAC лаптопови. Сум пробувал неколку десктоп конфигурации, dual boot со Win и Mac Tiger....
Ѕирни во БИОС и постирај, баш ме интересира....
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Прв пат сретнувам ваков проблем. Јес да во Safe Mode се лоадираат минимално потребните драјвери, но маусот и тастатурата се подразбираат. Е сега, имаш MAC лаптоп...види подешавки во БИОС, што да ти кажам...немам некое искуство со MAC лаптопови. Сум пробувал неколку десктоп конфигурации, dual boot со Win и Mac Tiger....
Ѕирни во БИОС и постирај, баш ме интересира....

:alkos2: Will do so...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,207
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно