1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Драјвери AMD/Nvidia постирајте ги сите најновите верзии, WHQL & Beta!

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од psyside, 22 Јуни 2012.

1. Necromancer

Necromancer
    Unstoppable

3,150
    3,431
    24 Февруари 2012
    Машко
    GIS
    Од тој аспект, вчера симнав и инсталирав драјвер за Windows 10 x64 за графичка карта GeForce 7300LE 128MB DDR2. Верзијата на драјверот беше 309.08. Работи од прва, свака част! Картицава не е од Дедо Ное, ама е од крстоносните војни :D.

2. prichina

prichina
    Cuda 5.5

7,826
    5,003
    24 Мај 2009
    Машко
    Мултимедиа (Филм и Тв)
    Дечки, ова како општ факт да ви пренесам мое искуство, бидејќи главниот систем ми е мултигпу систем за работа, тестирања, зезање и слични срања....Приметив дека распоред на карти, замисли, распоред на карти, прва, втора, трета....трета/прва/втора...втора/трета/прва....Мислам дека ме укапиравте што сакам да кажам... Знае да прави проблем....На пример со Амд прави проблем дури и со две карти, смрзнува систем, крашува или плав екран јавува, ако само една карта е во погрешен слот....Ако ги наместам по редослед кој го открив дека функционира(користен е и истиот слот кој предизвикува краш/плав екран и слично, меѓутоа во различен редослед поставени картите), нема никаков проблем. Тестиран, притискан до лимитот, со до јаја оверклокови и долги сесии кој траеле неколу месеци.... До ден денес, со најнови драјвери , колку само да се насмеам сум тестирал и истиот ефект го има, краш/плав екран/смрзнување и слично кога ќе им го сменам распоредот....True story

Слични теми
  1. HijackHacker
    Одговори:
    22
    Прегледи:
    2,090
  2. prichina
    Одговори:
    0
    Прегледи:
    560
  3. gokica