1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Драјвер

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од Velix, 15 ноември 2015.

 1. Velix

  Velix
  Intern

  283
  22
  9 Март 2014
  Машко
  Здраво дечки! Значи вака се работи за еден мобилен ST Q5 еден другар си купил и вчера ми пиша дека неможел да го поврзи со компјутерот да може да си префрлува слики итн. Му реков дека му треба драјвер па на гугл пишав али ништо не излева. Па ајде малку помош ако може. Да средиме со ова па може темата да се брише. Поздрав! :)
   
 2. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  408
  347
  14 ноември 2014
  Машко
  Нека уклучи USB Debugging или ако е уклучен нека проба да го исклучи па да проба така:

  Settings > Developer Options > USB Debugging
   
  На Velix му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,265
  9,401
  23 oктомври 2012
  Машко
  Малку е нејасно што сака да направи пријателот, ама еве, ако сака да му се појави во компјутер како сториџ дивајс, тогаш само треба да инејблира MTP.
   
  На Velix му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Velix

  Velix
  Intern

  283
  22
  9 Март 2014
  Машко
  Ај објасни како што ако може.
   
 5. Velix

  Velix
  Intern

  283
  22
  9 Март 2014
  Машко
  Другар средил пријателот само сега праша како можел глувче да поврзи на телефонот. Можна е таква работа?
   
 6. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,729
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Да. Пробај со OTG адаптер
   
  На Oktar и Velix им се допаѓа ова.
 7. mmm121

  mmm121
  Gaining Experience

  198
  101
  10 Февруари 2011
  Ама мора и телефонот да е OTG Ready
   
  На Oktar и kirev им се допаѓа ова.
 8. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,265
  9,401
  23 oктомври 2012
  Машко
  а и треба да има реална причина за да поврзеш маус на телефон...
   
  На borcep, Teget, Arabian и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Velix

  Velix
  Intern

  283
  22
  9 Март 2014
  Машко
  Епа изгледа не му е пошто ми вика дека неможело. И сега прашува дали може значи изгледа не е OTG Ready?
   
 10. mmm121

  mmm121
  Gaining Experience

  198
  101
  10 Февруари 2011
  Така нешто ...
   
  На Velix му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. the Joker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,777
 2. pookie_mkd
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  899
 3. masterofpuppets
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,184
 4. bokiscout
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  746
 5. MilanB
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  453
Вчитување...

Сподели

Вчитување...