• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Драјвер за PCI/VEN?

CONfucie

Intern
5 јули 2008
3
0
moze li nekoj da mi kaze sto prestavuva PCI/VEN dali se raboti za mrezna karticka ili nesto drugo i kade da simnam drajver.
 

CONfucie

Intern
5 јули 2008
3
0
Probuvam da se konektiram na internet preku Onnet i toa mi go javuva kako problem a konekcijata ne ide voopsto preku modem nego preku mrezna karticka, sto bi mozelo da bide?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Оди десен клик на My Computer -> Manage -> Device Menager таму види што ти фали и спрема тоа што ти фали ќе си најдеш драјвери. Ако нешто не ти е јасно дај print screen од Device Menager и ќе видиме што како.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.153
Мислења
894.605
Членови
31.869
Огласи
334
Најнов член
hikagenius
На врв Дно