• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Драјвер за PCI/VEN?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

CONfucie

Intern
5 јули 2008
3
0
moze li nekoj da mi kaze sto prestavuva PCI/VEN dali se raboti za mrezna karticka ili nesto drugo i kade da simnam drajver.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

CONfucie

Intern
5 јули 2008
3
0
Probuvam da se konektiram na internet preku Onnet i toa mi go javuva kako problem a konekcijata ne ide voopsto preku modem nego preku mrezna karticka, sto bi mozelo da bide?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Оди десен клик на My Computer -> Manage -> Device Menager таму види што ти фали и спрема тоа што ти фали ќе си најдеш драјвери. Ако нешто не ти е јасно дај print screen од Device Menager и ќе видиме што како.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,105
Членови
29,647
Најнов член
Анинени
На врв Дно