• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Драјвер за мрежна за ОС Виндоус Виста...

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Откако открив која е мрежната картичка, односно Marvell Technology Group Ltd. 88E8040 PCI-E Fast Ethernet Controller, сега ми треба доколку има некој или знае каде можам да најдам драјвер за на Видноус Виста.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Работата е што се работи за лаптоп... На линукс ми ја препознава без проблем, но на Виста не.
Плс. хелп! :plachko2:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Можеш да побараш и на официјалната страна од фирмата производител на лаптопот, би требало да ги има. BTW, приметив и дека Dell XPS ја користи таа мрежна, така да на http://support.dell.com имаш драјвери.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Па dell имам, но на официјалната никако неможев да ги најдам.
Фала ви на сите, сега ќе ги инсталирам, па ќе ви кажам што сторив. :bravo:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
DELL има добра поддршка, поготово драјвери за Виста ќе најдеш за секој модел, ако не можеш да се снајдеш пиши моделот на лаптоп, ќе ти најдеме.
 

eldiablo

Баниран/a
21 октомври 2008
820
48
Ако мрежната картица ти е Marvell, драјверите ги има на официјалната страна http://www.marvell.com
Дефинитивно драјверите можеш да ги симнеш оттука:

Windows Vista and Server 2008 x86 Driver (32-bit) for Yukon Devices v10.64.10.3
http://www.marvell.com/drivers/driverDisplay.do?driverId=101
или
Windows Vista and Server 2008 x64 Driver (64-bit) for Yukon Devices
http://www.marvell.com/drivers/driverDisplay.do?driverId=154
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Mission Impossible 1. - Acomplished!
Ајде заслужните да си добијат реп. :bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,724
Мислења
863,324
Членови
30,062
Најнов член
Goku9000
На врв Дно