• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Dragonball makedonski

 • Ја почнал/а темата
 • #1

nvpoll

Intern
6 септември 2016
30
28
Зрновци,Кочани
nvpoll's setup  
Processor & Cooler
ryzen 3 2200
Motherboard
1151
Storage
///
PSU
Cooler masater lite 600w
RAM
16 gb ddr4 2666mhz
Case
Najeftiniot :D
Mouse
SteelSeries Sensei Ten
Keyboard
250 denari od star amc
Audio
SteelSeries Arctis 1
Monitor
19 inc 60 hrz lg ......
OS
win 7
Пред 10тина години се продаваа CD-a со dragonball сихронизирани на македонски
дали некој ги има или знае да ли можам да ги купам од некаде
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,458
8,578
Скопје
Да ги купиш официјално не, да си ја пробаш среќата со огласот што се појавува на реклама5 од 2018 година, пробај.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

nvpoll

Intern
6 септември 2016
30
28
Зрновци,Кочани
nvpoll's setup  
Processor & Cooler
ryzen 3 2200
Motherboard
1151
Storage
///
PSU
Cooler masater lite 600w
RAM
16 gb ddr4 2666mhz
Case
Najeftiniot :D
Mouse
SteelSeries Sensei Ten
Keyboard
250 denari od star amc
Audio
SteelSeries Arctis 1
Monitor
19 inc 60 hrz lg ......
OS
win 7
Носталгија
знам едно време ги купувавме од оправдано присутни или како и да беше
Го имам гледано 2 3 пати секако на јапонски али со другар ги сакаме на мк сега
Цена не е битна за нив само да се најдат


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
921
904
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
OS
Ubuntu
Од драгонбол има претерано многу серии и епизоди, не само тие што ги даваа кај нас. така да не би требало да се ограничуваш на Македонски превод пошто никој не ги преведува тие. Најубаво е да пробаш да најдеш нешто на titlovi.com и по торенти да ги симнеш. Српски, хрватски има скоро за сите сезони.
 

ivan88

Gaining Experience
22 февруари 2012
360
367
ivan88's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460| Deep Cool GAMMAX 400
Motherboard
Gigabyte GA-Z97 HD3
Storage
Samsung Evo 840 120GB| WD Blue 500GB
PSU
Deep Cool DA500-M Aurora 500w
RAM
Kingston Fury Red Series 8G
Case
Deep Cool Tesseract SW White
Mouse
Gigabyte Eco 600
Keyboard
Apple Wireless Keyboard
Audio
LLogitech x530
Monitor
Dell S2240L
OS
Mac OSX Yosemite| Windows 7
И гледање само со титл...тие надсинхронизираните се тапа. Бтв со Драгон бол Супер, се вратија на старите патеки, само да видиме дали Moro arc ќе има и видео верзија или ќе остане на манга.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,194
3,280
Битола
Планирани му се филмови се уште а не верувам да не продолжат со анимето бидејќи Супер е добро восприемено од народот. Лично сезоната со Jiren ми беше една од подобрите во Dragonball историјата.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

nvpoll

Intern
6 септември 2016
30
28
Зрновци,Кочани
nvpoll's setup  
Processor & Cooler
ryzen 3 2200
Motherboard
1151
Storage
///
PSU
Cooler masater lite 600w
RAM
16 gb ddr4 2666mhz
Case
Najeftiniot :D
Mouse
SteelSeries Sensei Ten
Keyboard
250 denari od star amc
Audio
SteelSeries Arctis 1
Monitor
19 inc 60 hrz lg ......
OS
win 7
Од драгонбол има претерано многу серии и епизоди, не само тие што ги даваа кај нас. така да не би требало да се ограничуваш на Македонски превод пошто никој не ги преведува тие. Најубаво е да пробаш да најдеш нешто на titlovi.com и по торенти да ги симнеш. Српски, хрватски има скоро за сите сезони.
Не е за превод поентата го имам гледано цел dbz и сите филмови
Ми треба она на а1 што го даваа имам неколку епизоди купено како дете и сега кога ги гледам после 12 13 год ми се мн интересни
Затоа дојде идејата да ги потражам дали постојат или дали ги има некој сихрон


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,194
3,280
Битола
Не е за превод поентата го имам гледано цел dbz и сите филмови
Ми треба она на а1 што го даваа имам неколку епизоди купено како дете и сега кога ги гледам после 12 13 год ми се мн интересни
Затоа дојде идејата да ги потражам дали постојат или дали ги има некој сихрон


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
Ќе направиме нов синхрон што се секираш.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,458
8,578
Скопје
Ау носталгија iNtEnTiFiEs на 10ка
Намернификува.
Кога веќе се трудите да користите интернет жаргон и да звучите интересно со мали/големи букви, барем внимавајте на печатни грешки. Еден збор е.
Кажи ми сега ok bo0mMer.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,458
8,578
Скопје

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
955
1,327
Пример од човек што доживеал да наиде на некого од овој тип луѓе lajce.png

„ejjj baace jas gi baramm odamna dai ketigi vratam utre celi samoda izrezam na cede nese sekiraj shotie tebe...“

После ова не го гледаш 3 месеци и ќе ти го вратит CD-то некој сосема десетти другар, изгребано тиња напраено. И после ко ќе сретниш:

„ejj abe jasmu rekov nikogo da nego dava i datigo vratii ko ke izrezii nzz... abe nema gajle hh jas go imam keti napravam novo. ..“

Зошто не ти се сеуште ставени на тракермкточкаком?

Не, очигледно фалат 3, 15, 16.. :D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

nvpoll

Intern
6 септември 2016
30
28
Зрновци,Кочани
nvpoll's setup  
Processor & Cooler
ryzen 3 2200
Motherboard
1151
Storage
///
PSU
Cooler masater lite 600w
RAM
16 gb ddr4 2666mhz
Case
Najeftiniot :D
Mouse
SteelSeries Sensei Ten
Keyboard
250 denari od star amc
Audio
SteelSeries Arctis 1
Monitor
19 inc 60 hrz lg ......
OS
win 7

gb7457

Gaining Experience
20 март 2020
63
106
давам колку сакаш пари толку :D немора да ми ги дадеш да ги преснимам
доволно
Не барам пари, само сакам гаранција дека нема да ги добијам назад изгребани/оштетени
Инаку, некои цд-ња фалат, не можам да ги најдам или можеби сум ги прескокнал тие изданија на Оправдано Присутни :D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

nvpoll

Intern
6 септември 2016
30
28
Зрновци,Кочани
nvpoll's setup  
Processor & Cooler
ryzen 3 2200
Motherboard
1151
Storage
///
PSU
Cooler masater lite 600w
RAM
16 gb ddr4 2666mhz
Case
Najeftiniot :D
Mouse
SteelSeries Sensei Ten
Keyboard
250 denari od star amc
Audio
SteelSeries Arctis 1
Monitor
19 inc 60 hrz lg ......
OS
win 7
дај инфо нешто дискорд ова она да се договореме
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,572
3,732
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Зошто комплицирате, што не ги прикачиш на веб па да си ги симне @gb7457
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,467
1,086
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Ај некој нека ги “конфискува“ цд-ата на @gb7457 и нека ги прикачи некаде да можам да ги симнам, имам виртуелки ќе ги спукаме на тракермк да се сидаат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,416
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно