• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Dr. Dobb's Excellence in Programming Award

  • Ја почнал/а темата
  • #1

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
Bjarne Stroustrup ја доби наградата "Dr. Dobb's Excellence in Programming Award 2008" за постигнатиот напредок во областа на развојот на софтверот особено за неговата работа на C++.

Повеке прочитај тука

- Браво мајсторе :)
 

Wizardion

Intern
2 март 2008
111
1
Bravo za covekot, samo shto ne mu e prva nagrada ima osvojuvano poveke nagradi na poveke natrprevari ovoj covek :)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Алав да му е. Вакви мозоци многу ги поштовам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,854
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно