Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

DPRreview се гаси

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.188
31.318
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
После долги години феноменална содржина, и архивирана дата/дискусија на форумот, он како и страната веќе нема да постои. Amazon одлучи да се затвори, вест која растажи и изнервира многу луѓе.

Среќа ќе имаме нова алтернатива on the bright side

 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.828
5.733
Бев член многу-многу одамна. Генерално си беше војна и типично америчко размислување по форумите „Фрли тоа, купи ново.“ И секако тогаш Canon VS Nikon беше главна тема. Ама долги години е веќе нерелевантна страна.

А колку треба да си неписмен за да затвориш таков сајт наместо да го поклониш/продадеш што и да е на некој што ќе сака да го работи - или на едиторите што работеле, верувам често е тоа пракса, тоа е страшно. А и сега истите луѓе во скратена форма (Нормално) ќе отворат нов сајт со своја форма на работа и ќе си тераат понатаму. Нормално.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.998
Мислења
972.972
Членови
35.346
Огласи
2.934
Најнов член
Str
На врв Дно