1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дознавање на сопственик

Дискусија во форумот 'Телефонија и телеграфија' започната од NERD., 15 Декември 2010.

 1. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  Некој упорно ми ѕвони на домашен телефон (македонски телеком) од мобилен (one) и ми треска глупсти. Дали има шанси да се дознај кој е? :ha:
   
 2. masterficx

  masterficx
  Gaining Experience

  1,345
  349
  5 Јули 2009
  пријави го случајот во т-хоум (на корисничка поддршка ќе те упатат повеќе)

  мене ме гњавеше некое мало дете вака исто и ми успеа со муабет од типот “те најдов кој си и ќе ти ја #@[email protected][email protected]##@[email protected]# “ и на среќа погодив дека имал сестра и се исплаши, ама од т-хоум би требало да ти помогнат
   
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,056
  1,649
  30 Мај 2010
  Јас имав сличен проблем. Некој ми вртеше на мобилен (Т-Мобиле), од мобилен (Т-Мобиле). Или ке лупаше глупости или ќе си молчи цело време (се случуваше да молчи и по 25 минути). Бев во Т-Мобиле да пријавам и да им кажам да го предупредат или да ми кажат кој е. Тие ми кажаа дека според некој си закон, член тој и тој, точка таа и таа не смеат да даваат такви информации. Ми кажаа да одам во полиција да го пријавам бројот дека ме вознемирува, а потоа полицијата ја врши останатата работа. Пријавив и јавувањата продолжија уште 2-3 дена, потоа ги снема.
   
 4. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,670
  330
  8 Мај 2007
  Нека си троши кредит бе, ти уживај си :D
   
 5. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,056
  1,649
  30 Мај 2010
  Навистина не ми беше јасно што му беше финтата да ми се јавува секој ден со просек по 10 минути молчење. Тоа вреди париии :)
   
 6. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
  Сопственикот може да се дознава само по судска постапка. Вака не можаат да ти дадат лични податоци од лицето бидејки и оние не ги знаат.
   
 7. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  edno vreme imase otvoren imenik od T-Mobile ,potocno koga bese Mobimak
  dovolno bese da go znaete brojot i da doznaete duri i maticen za covekot koj go kupil brojot
   
 8. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Не беше тоа баш отворен именик туку украдена access база од Мобимак.
  Ако мислиме на истото. :)
   
 9. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Не се секирај, у група си му... Туку, изгледа спасот е само со пријавување во МВР.
   
 10. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  mozno e ,no sepak jas go imav kako celosna programa na koja mislam deka vo about pisuvase deka e napravena za Mobimak ili od Mobimak ,vrska nemam sea ,toa bese pred mnogu godini
   

Сподели

Вчитување...