• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

download problem

adsl

Intern
12 март 2008
28
0
Koristam Net Limiter za da znam so kakva brzina i kolku downlodiram. No ne znam zosto celo vreme nekoi procesi pravat download. kako java.exe, oracle.exe, emagent.exe, 90MB sekoj den mi se trosat za nisto.Koristev NOD32 antivirus sega koristam AVG no ne mozat da najdat nitu eden virus. :chudenje:
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Да не ти е наместено automatic updates?
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
A zasto ne koristis µTorrent , moj sovet super program

Не си го разбрал добро човекот.Тој вели дека користи NetLimiter за да има контрола над симнувањето/качувањето на фајловите, а некои програми сами му симнуваат додатоци...
Или можеби јас грешам?
 

adsl

Intern
12 март 2008
28
0
Да така е како што вика Благојче. Користам интернет од 2+1Giga од пошта и се ми се троши без врска. инаку как би можел да го исклучам automatic update.
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Update se islucuva vo opciite na programite ili ke gi isklucis od startup na windows site sto ne ti gi treba i ke bidne se OK
pozz
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
197
Па тие процеси изгледа си комуницираат слободно со интернет (веројатно поради природата на процесите). Кажи ни од што ти се тие процеси!
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
1. emagent.exe is a process belonging to Oracle Enterprise Manager. This program is important for the stable and secure running of your computer and should not be terminated.

2. File oracle.exe is located in a subfolder of "C:\Program Files". The file size on Windows XP is 13179660 bytes.
oracle.exe is a file without information about the maker of this file. The program has no visible window. File oracle.exe is not a Windows system file. Program uses ports to connect to LAN or Internet. Therefore the technical security rating is 58% dangerous, however also read the users reviews.
Important: Some malware camouflage themselves as oracle.exe, particularly if they are located in c:\windows or c:\windows\system32 folder. Thus check the oracle.exe process on your pc whether it is pest.

3.java.exe is a process by Sun Microsystems which gives functionality to this Internet protocol. Often works together with Internet Explorer. This program is a non-essential system process, but should not be terminated unless suspected to be causing problems.

Еве што се процесите
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.676
Мислења
889.459
Членови
31.516
Огласи
40
Најнов член
aangieee
На врв Дно